• TYDZIEŃ INTEGRACJI, TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI

• 18.09.2017 18:42
      • W dniach 16-20 stycznia 2017 z inicjatywy nauczycieli specjalistów w naszej szkole został zorganizowany Tydzień integracji, tolerancji i życzliwości pod hasłem „Być człowiekiem dla drugiego”. Celem przedsięwzięcia była integracja całej społeczności szkolnej. Stworzenie takiej atmosfery, aby każde dziecko czuło się szczęśliwe, potrzebne, aby mogło poznać swoją wartość. „Wartość człowieka jest najcenniejszą wartością świata”. W czasie Tygodnia Integracji podejmowaliśmy wiele działań m.in konkurs i wystawa plakatu, dobre słowo w obiegu, wspólne oglądanie filmu „Życie animowane” i spotkania ze specjalistami.

17 stycznia, w szkole gościliśmy niecodziennych gości: Pana ŁUKASZA BEDNARSKIEGO - przedstawiciela Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji - doradcę zawodowego Centrum Integracja w Warszawie, „człowieka bez barier”, który swoim przykładem świadczy światu, iż z niepełnosprawnością można żyć i realizować się w pełni. Do naszej szkoły przyjechali również przedstawiciele Reprezentacji Kadry Narodowej Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym: Pan PIOTR SYPUŁA - Członk klubu IKS-AWF Warszawa, który zdobył w 2016 r. brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski, uczestnik Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz turniejów Grand Prix Osób Niepełnosprawnych; pan RAFAŁ LIS - zawodnik Klubu Szansa Start Gdańsk - zdobywca 31 medali imprez międzynarodowych; pani KATARZYNA MARSZAŁ - Członk klubu IKS-AWF Warszawa, zdobywczyni wielu tytułów, nagród i medali w lekkoatletyce i tenisie stołowym, między innymi złotego medalu turnieju drużynowego tenisa stołowego igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016; paniElżbieta Madejska - trener klasy Mistrzowskiej w tenisie stołowym, odpowiedzialna za Kadrę Narodową Osób Niepełnosprawnych od 2002 roku. Spotkanie przebiegało w atmosferze wzajemnej życzliwości, radości oraz w dobrym humorze.

Od naszych prelegentów otrzymaliśmy, garść cennych informacji na temat niepełnosprawności. Trener Elżbieta Madejska, przybliżyła nam na czym polega sport paraolimpijski. Sposób, w jaki opowiadała o swojej pracy z niepełnosprawnymi sportowcami, na długo pozostanie w naszej pamięci. Pani Trener, to wulkan niespożytej, pozytywnej energii, osoba charyzmatyczna i kompetentna. Największą przyjemność nasi uczniowie czerpali z zajęć praktycznych oraz podczas gry w tenisa stołowego z Paraolimpijczykami.  Na finiszu spotkania, uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość zdobycia autografów oraz oglądania trofeów sportowych przyniesionych przez gości, np. Złoty Medal z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro z 2016 r.

Wrażenia jakie towarzyszyły naszym uczniom i wolontariuszom po praktycznej „lekcji integracji, tolerancji i życzliwości”,możecie Państwo przeczytać na stronie portalu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/448452 lub obejrzeć relację z naszego wydarzenia na kanale „TV Górczewska”.

Marlena Pieńkowska

Aneta Zawicka