• JUBILEUSZ 55-LECIA SP 82

• 18.09.2017 20:24
      • Dnia 17 maja 2017 roku odbyła się Uroczysta Gala Jubileuszu 55lecia powstania naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów przed tablicą pamiątkową Jana Pawła II. Delegacja uczniów ze sztandarem szkoły, Dyrekcja Szkoły, zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie wspólnie uczcili pamięć patrona szkoły.  Następnie zgromadzeni goście  udali się do kościoła Św. Łukasza, na  Mszę świętą celebrowaną przez ks. Proboszcza Jana Popiela. Oprawę liturgii przygotowali nauczyciele wraz z uczniami .

O godz.15.00 w  Sali Widowiskowej, rozpoczęła się uroczysta, jubileuszowa gala.  Wśród zaproszonych gości były władze dzielnicy Bemowo, przedstawiciele kuratorium oświaty, dyrektorzy, wicedyrektorzy, nauczyciele uczący w tej szkole dawniej i dziś, absolwenci, rodzice i delegacje uczniowskie oraz przedstawiciele partnerskich instytucji i organizacji pozarzadowych.

Zgromadzonych gości powitała pani Dyrektor Szkoły Barbara Makowska-Opala. Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Widzowie zachwycali się dekoracją, przedstawiającą drzewo z motylami odlatującymi w świat i piękne kwiaty.

W części oficjalnej usłyszeliśmy przemówienia m.in. Burmistrza Dzielnicy Bemowo Michała Grodzkiego, a wypowiedź przewodniczącego Rady Rodziców prof. Jacka Kijeńskiego ze względu na nieobecność odczytała pani Kamila Zimińska. Wspominano dawne czasy szkoły, jak również zachwycano się jej współczesnością. Padały także miłe słowa i życzenia dla całej społeczności szkolnej. Dyrektorów i wicedyrektorów dawniej tu pracujących oraz nauczycieli z najdłuższym stażem w tej szkole uhonorowano wręczając pamiątkowe statuetki i dyplomy. Ze zgrupowania sportowego przybyła na uroczystość nasza absolwentka a obecnie olimpijka Anna Kiełbasińska, która opowiadała o swojej pasji sportowej, która zaczęła się w naszej szkole.

Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny utrzymany w konwencji Kabaretu Starszych Panów, mający charakter wspomnień - prowadzony przez dwóch uczniów naszej szkoły: Jakuba Krawczyka (klasa 6a) i Tymona Marcinkowskiego(klasa 6b) w rolach starszych panów. Usłyszeliśmy piosenki w wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli naszej szkoły. Wiersze recytowała uczennica klasy 5b Nicole Kuszkowska.

Widzowie mogli zapoznać się ze współczesnymi osiągnięciami szkoły w dziedzinie naukowej jak i artystycznej. Z ogromnym aplauzem został przyjęty występ taneczny zespołów Rytm i Tempo oraz rock&roll w wykonaniu nauczycielki i ucznia klasy 6b Kacpra Tolaka.

Występy artystów były ilustrowane wzruszającą prezentacją ze zdjęciami przedstawiającymi wydarzenia, uczniów, nauczycieli z dawnych lat i dotyczące współczesności naszej szkoły.

Po uroczystościach na Sali widowiskowej, wszyscy udali się na poczęstunek do foyer, gdzie oczekiwały papieskie kremówki, których fundatorem był  proboszcz parafii św. Łukasza ks. Jan Popiel oraz inne smakołyki przygotowane przez firmę cateringową „Szwajcarka” Marcin Sikorski. Natomiast nasi wspaniali rodzice przygotowali poczęstunek dla uczniów-delegatów i występujących młodych artystów.

Goście mogli zapoznać się z galerią zdjęć zestawionych z przeszłych i współczesnych wydarzeń szkolnych. Spotkanie przy kawie było okazją do miłych spotkań po latach, rozmów i wspomnień. Można też było wpisać się do księgi pamiątkowej. W organizację imprezy zaangażowana była cała społeczność szkolna (zespół kierowniczy, nauczyciele klas I-VI, świetlica szkolna,  uczniowie, rodzice, administracja szkoły).

Agnieszka Przybyszewska