• SPOTKANIE Z RODZICAMI PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW I DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

• 18.09.2017 19:33
      • Dnia 23 marca, w godzinach popołudniowych, odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz ich Rodziców.

Przy wejściu do sali gimnastycznej Rodzice wraz z dziećmi zostali powitani przez panie Jolantę Trych i Hannę Barczewską, które wręczały broszurki informacyjne dotyczące działalności szkoły i upominki dla dzieci. Upominki - kolorowe tulipany - zostały wykonane pod kierunkiem pań Ilony Jodzis i Magdy Orzoł - Długołęckiej.

W części oficjalnej pani Dyrektor Barbara Makowska - Opala przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą oferty naszej szkoły. Następnie pani wicedyrektor Iwona Seliwiak zaprezentowała proces rekrutacyjny do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych.  Pan wicedyrektor Przemysław Jeruszka przybliżył rodzicom zagadnienie pomocy psychologiczno- pedagogicznej, apani Halina Lustyk, kierownik świetlicy, mówiła o działalności opiekuńczo – wychowawczej. Problem gotowości szkolnej przybliżyła rodzicom, pani Joanna Chochlewicz, nauczycielka kształcenia zintegrowanego.

Dzieci wzięły  udział w zajęciach plastycznych, literackich, muzycznych, zabawach sensorycznych. Miały możliwość nauczenia się kilku słówek w języku angielskim, jak również mogły skorzystać z tablicy multimedialnej.

Zajęcia poprowadzili nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: Mirosława Madej, Teresa Janiaczyk, Marzena Przechowska - Raczmańska, Anna Pawlińska, Justyna Galant - Ignasiak, nauczyciel j. angielskiego p. Barbara Michalak oraz specjaliści Agata Gidzińska, Marlena Piękowska. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie Paulina Franaszek, Aleksandra Osińska, Bożena Kuruś, Małgorzata Obrębska - Gołoś.

Po spotkaniu rodzice zwiedzali sale, w których uczą i bawią się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III,  Do dyspozycji gości była również biblioteka i  świetlica. Rodzice mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami i specjalistami (terapeutami, logopedami, psychologami).

Kinga Dworakowska