• Dzielnicowe Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych dzielnicy Bemowo

• 18.09.2017 19:27
      • 8 marca 2017 r. obyły się w naszej szkole Dzielnicowe Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych dzielnicy Bemowo.

Uroczystość została objęta honorowym patronatem: Ministerstwa Cyfryzacji, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy pana Michała Grodzkiego, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Patronat medialny: TVP 3 Warszawa.

Podczas uroczystości gościliśmy uczniów, laureatów, nauczycieli bemowskich szkół podstawowych.

Uroczystego rozpoczęcia dokonała Pani Dyrektor Barbara Makowska-Opala oraz zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo Pan Grzegorz Kuca. Swą obecnością zaszczycili nas również: Pani podkom. Agnieszka Stąpór z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji, Pan  asp. sztab. Jacek Błaszczyk z Wydziału do Spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Rejonowej Policji Warszawa 4 oraz Pani Małgorzta Ćwiek z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, którzy przygotowali dla uczniów wspaniałe prelekcje dotyczące świadomego  korzystania z sieci oraz opowiedzieli o konsekwencjach jakie może nieść ze sobą nieumiejętne korzystanie z Internetu, jak chronić swoją prywatność, a przede wszystkim, jak bezpiecznie korzystać z zasobów sieci, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.

Po wystąpieniach naszych wspaniałych gości przyszedł czas na przedstawienie przygotowane przez uczniów koła teatralnego prowadzonego przez Panią Małgorzatę Muciek pt.” Internet to nie wszystko”.  Opowiadało ono o pożytecznych stronach surfowania w sieci internetowej. Bohaterka sztuki – Ania – była współczesnym Kopciuszkiem, który pracowitością i kreatywnością zyskał serce „Księcia”, czyli przyjaciela ze szkoły. Nie obyłoby się oczywiście bez złych sióstr – Wiktorii i Anity, które drwiły z rozsądnej Ani. Niestety na próżno, bo urodzinowa impreza skończyła się ich porażką. Występ uczniów pokazał, że Internet to źródło pomysłów, z których należy jednak rozważnie korzystać. Nierozsądek może prowadzić do wplątania się w zgubne intrygi i lenistwo, które w konsekwencji sprawiają, że brak nam prawdziwych przyjaciół. Ważne więc, by patrzeć sercem na drugiego człowieka – jak głosił morał sztuki.

Na zakończenie zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo Pan Grzegorz Kuca, Dyrektorzy naszej szkoły, Pan asp. sztab. Jacek Błaszczyk oraz Pani podkom. Agnieszka  Stąpór wręczyli dyplomy i nagrody laureatom i uczniom wyróżnionym w Dzielnicowym Konkursie Multimedialnym dla klas I-VI „Bezpieczna przygoda z Internetem”. Nagrody ufundowała Dzielnica Bemowo.

Serdeczne podziękowania zostały przekazane osobom biorącym udział w pracach komisji konkursowej oraz wszystkim nauczycielom przygotowujący uczniów do konkursu.

Relację z naszego wydarzenia będzie można obejrzeć w TVP3 Warszawa.

Za pomoc przy organizacji uroczystości dziękujemy Paniom: Renacie Zygadło, Małgorzacie Obrębskiej-Gołoś, Magdalenie Bigos, Małgorzacie Muciek.

Wierzymy, że działania, które podejmujemy stanowią ogromną wartość i zachęcą młodzież do rozsądnego korzystania z mediów elektronicznych. Jesteśmy przekonani, że Dzielnicowe Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu przyczynią się również do budowania pozytywnego wizerunku dzielnicy Bemowa.

Życzymy bezpiecznego serfowania po Internecie i do zobaczenia za rok.

Edyta Ciosek

Ewelina Baran