• „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”!

• 18.09.2017 20:41
      • W dniu 20 czerwca b. r., tuż przed zakończeniem roku szkol. 2016/2017 odbyło się prestiżowe spotkanie najbardziej utytułowanych uczniów z dyrektorem szkoły.

„NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”

Uczestnikami swoistego przyjęcia zorganizowanego przez Barbarę Makowską – Opala, dyrektora szkoły byli uczniowie wytypowani przez wychowawców poszczególnych klas, uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym osiągnęli sukcesy w konkursach, zawodach sportowych, olimpiadach lub festiwalach o zasięgu miejskim, mazowieckim, ogólnopolskim lub międzynarodowym.

Z radością i ogromną dumą w gronie „Najlepszych z najlepszych” znalazło się 89 uczniów z klas I – VI. Wszyscy uczestnicy szkolnego bankietu znaleźli miejsce przy stołach, na których z rąk dyrektora szkoły serwowany był okolicznościowy tort oraz pyszna lemoniada w wielu letnich smakach.

Należy podkreślić, że przed rozpoczęciem słodkiego przyjęcia wyróżnieni uczniowie dzielili się z zebranymi swoimi doświadczeniami i refleksjami dotyczącymi okoliczności, które stały u podstaw poszczególnych ich sukcesów.

Tradycyjnie, uczniowie uczestniczący w spotkaniu przekazali dyrekcji szkoły 10 postulatów zmian w funkcjonowaniu szkoły. Realizacja proponowanych zmian wpłynie na poprawę funkcjonowania całej społeczności szkolnej.

Proponowane zmiany to:

1. Powrót do organizacji aktywnych przerw międzylekcyjnych;
        2. Umożliwienie uczniom przebywania na wybranych przerwach międzylekcyjnych na placu zabaw i boiskach szkolnych;
        3. Zainstalowanie większej ilości stojaków na rowery;
        4. Serwowanie w stołówce szkolnej pizzy;
        5. Użytkowanie w większym zakresie przez uczniów szkoły sali widowiskowej;
        6. Zlikwidowanie w sali dydaktycznej nr 101 zlewu z powodu przykrego zapachu;
        7. Zainstalowanie na każdym piętrze szkoły automatów z wodą pitną;
        8. Zainstalowanie nad stojakami na rowery zadaszenia;
        9. Powiększenie stołówki szkolnej;
        10. Odnowienie toalet w starej części budynku szkoły.

Podczas spotkania z ogromnym zadowolenie i podziwem zespół kierowniczy szkoły wysłuchał ciekawych i mądrych wypowiedzi uczniów naszej szkoły. Są one dowodem dużej dojrzałości naszych dzieci, wysokiego poziomu racjonalnego i logicznego myślenia oraz ogromnej kreatywności.

Gratulujemy tegorocznym uczestnikom spotkania „Najlepsi z najlepszych” i życzymy im dalszych sukcesów oraz realizacji marzeń i planów. W szczególny sposób gratulujemy rodzicom i opiekunom uczestnikom tego prestiżowego bankietu. Jesteśmy przekonani, że za sukcesem dziecka często stoi duża troska i poświęcenie jego rodziców i opiekunów.

Uprzejmie informujemy, że sponsorem pysznego poczęstunku bankietowego był pan Marcin Sikorski właściciel firmy „Szwajcarka” Marcin Sikorski, która przygotowuje posiłki na szkolnej stołówce.

Bardzo, bardzo dziękujemy!

Zespół kierowniczy szkoły