• I miejsce kl. VI d w konkursie „Ekologiczne miasto przyszłości”

• 18.09.2017 20:29
      • W kwietniu br. nasza szkoła przystąpiła do projektu Fundacji Arte -„Ekologia w pigułce dla młodych”.
        Jego nadrzędnym celem było zwiększenie świadomości uczniów szkół podstawowych z terenu m.st. Warszawy na temat edukacji ekologicznej i wiślanej.

Z naszej szkoły do projektu zgłoszone zostały trzy grupy uczniów, które uczestniczyły w prowadzonym przez nauczycieli przyrody cyklu warsztatów edukacyjnych (stacjonarnych i terenowych) o charakterze ekologicznym, aktywizacyjnym i twórczym. Na zakończenie projektu,  każda z grup zobowiązana była do przygotowania wspólnej pracy konkursowej, polegającej na stworzeniu projektu ekologicznego miasta przyszłości, uwzględniającego zastosowanie różnych rozwiązań przyjaznych środowisku.

Decyzją komisji, konkurs wygrał projekt klasy VI d, przygotowany przy wsparciu opiekuna grupy, p. Karoliny Klusek. W ekologicznym mieście stworzonym przez uczniów, dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii i działań organizacyjnych następowało znaczne ograniczenie zużycia surowców nieodnawialnych i zmniejszenie zużycia energii.
        Nagrodą w konkursie był edukacyjny rejs statkiem po Wiśle, na który klasa VI d wybrała się wraz z opiekunami.

Również III i IV miejsce przyznano naszej szkole (opiekun p. Małgorzata Halber i p. Tomasz Oder).
         nauczyciele przyrody