• Akcja „Dla Natalki poruszymy cały świat”

• 18.09.2017 19:58
      • Akcja „Dla Natalki poruszymy cały świat” w SP 82 dobiegła końca. Była to akcja wyjątkowa, gdyż mogliśmy zaangażować się w pomoc komuś z naszej społeczności, komuś, kto tej pomocy bardzo potrzebuje.

Akcja polegała na organizowaniu kolejnych kiermaszy charytatywnych, z których dochód został przekazany na leczenie dwuletniej Natalki, siostrzyczki naszego ucznia. Natalka choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) - genetyczną chorobę, która dotychczas prowadziła nieuchronnie do śmierci dziecka w ciągu kilku lat.

Pojawiła się jednak nadzieja - kilka miesięcy temu zakończyły się badania nad lekiem mającym powstrzymywać rozwój choroby, a co za tym idzie, dać nadzieję na ŻYCIE. Natalka została zakwalifikowana do humanitarnego dostępu do leku (przed zakończeniem procesu rejestracji) we Francji. Lek otrzymuje za darmo, ale koszty wyjazdu i pobytu muszą opłacić rodzince - jednorazowo to ok. 2-3 tys. euro. Po kilku miesiącach leczenia już widać efekty - choroba nie postępuje, a wydaje się, że nawet się cofa...

W akcję można było zaangażować się w rozmaity sposób:
        1. Kupując smakołyk na drugie śniadanie.
        2. Organizując z klasą stoisko w wybranym przez siebie dniu.
        3. Pozwalając swoim dzieciom uczestniczyć w kiermaszu :)

Cała społeczność szkolna, poruszona historią Natalki i jej Rodziców zaangażowała się w pomoc. Dzięki temu udało nam się zebrać prawie 9 tysięcy złotych! To kwota, która spokojnie pozwala planować wyjazd na podanie kolejnej dawki leku Natalce już w lipcu.

Pieniądze wpłacaliśmy na konto Natalki za pośrednictwem strony https://zrzutka.pl/dlanatalki

Koniec akcji w szkole nie oznacza końca zmagań z chorobą, dlatego gorąco zachęcamy do kontynuowania akcji poprzez wpłaty dowolnych, nawet najmniejszych kwot poprzez w/w stronę.

Akcja w niezwykły sposób wciela w czyn znaną sentencję o tym, że jeżeli marzy jeden człowiek, pozostaje to tylko marzeniem, jednak jeśli marzymy wszyscy razem może to dać początek nowej rzeczywistości! Tego życzę z całego serca małej, dzielnej Natalce, jej Bratu i Rodzicom! Powodzenia!

Anna Pawlińska