• Dobrze widzi się tylko sercem- VIII edycja

• 18.09.2017 19:37
      • Dnia 29.03.2017r. odbyła się w sali widowiskowej VIII edycja uroczystości „Dobrze widzi się tylko sercem” z udziałem Dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów klas I-III.

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” to sentencja, która pochodzi z książki pt. „Mały Książę” i budzi w nas wrażliwość. Gdy patrzymy sercem możemy dostrzec to, co dobre w człowieku oraz piękno rzeczy i świata.

W nawiązaniu do tak ważnych słów grupa teatralna kl. II-III zaprezentowała przedstawienie „Mała tancereczka”. Główne bohaterki (siostry tancerki) o przeciwstawnych charakterach dążyły do sukcesu. Starsza siostra ( Natalia Robak)- kapryśna, nieznośna, egoistyczna. Młodsza ( Julia Szelerska)- miła, posłuszna i pracowita. W rozwiązaniu problemów pomogły im trenerki ( Julia Krasnodębska, Marianna Banaszek, Emilia Pęsik), które wytłumaczyły, że patrzeć sercem to być wrażliwym i pomagać innym. Czasami trzeba zapomnieć o sobie i  podać rękę drugiemu człowiekowi jak dobry przyjaciel. Podsumowaniem uroczystości było wspólne zaśpiewanie piosenki „Kochana córeczko” oraz obejrzenie przez uczniów filmu edukacyjnego „Pomagam innym”.

Dodatkowo na pochwałę zasługują wszyscy uczestnicy grupy teatralnej, ponieważ poradzili sobie z trudnymi tekstami odgrywanych postaci. Brawo!

Pamiętajmy , że są słowa, które potrafią ranić, kiedy wypowiada je ktoś w złej wierze i są słowa, które potrafią leczyć, kiedy zjawiają się w ważnej chwili…

Joanna Cegielska