• Piknik Sportowo – Integracyjny „POD ŻAGLAMI”

• 18.09.2017 20:26
      • W dniu 3 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się tradycyjny Piknik Sportowo- Integracyjny.

Tegoroczne hasło pikniku brzmiało: „Pod żaglami”.

Organizatorami tego wydarzenia była cała Społeczność Szkolna, firma cateringowa „Szwajcarka” Marcin Sikorski oraz stali partnerzy szkoły: „Karate Klub Warszawa”, „Highlander  Team Combat Training & Security Detail Academy”, „Akademia Tańca Beats 4 Kids,  „Gliniarnia Ceramika Artystyczna”.

Uroczystego otwarcia pikniku dokonali: Pani Dyrektor Barbara Makowska-Opala oraz przedstawiciel Rady Rodziców Pani Katarzyna Kawalec.

Na dziedzińcu szkoły uczestnicy Pikniku mogli skorzystać z licznych atrakcji. Barwne i ekspresyjne stoiska przygotowali nauczyciele świetlicy szkolnej oraz wybranych klas I - VI.

W trakcie pikniku można było wykonać własną tratwę, modele statków, żaglówek oraz łódek. Chętni i cierpliwi mogli nauczyć się wiązania węzłów żeglarskich, rozwiązać łamigłówki, zagadki, rebusy o tematyce żeglarskiej. Nie zabrakło też rozgrywek w tradycyjne „Statki”. Wszyscy byli nagradzani stempelkami i niespodziankami za wykonanie zadań.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także galeria zdjęć z dzieciństwa nauczycieli uczących w naszej szkole. Próby ich odgadnięcia i dopasowania zdjęcia do właściwej osoby były znakomitą zabawą.

Tradycyjnie na naszym Pikniku biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz książek.

Swoją siłę i celność dzieci mogły sprawdzić strzelając z wielkiej procy do papierowych kartonów na stoisku przygotowanym przez nauczycieli specjalistów.

Jednym z integracyjnych elementów programu naszego Pikniku był wspólny taniec: „Belgijka”, prowadzony przez nauczycielki szkoły. W rytmie skocznej muzyki wspólnym rytmem poruszali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i goście szkoły. Uczestnikom i widzom tej zabawy towarzyszyły: uśmiech, zadowolenie, radość a nawet podziw.

Pod opieką nauczycieli klas I-VI na plenerowej, piknikowej scenie prezentowali swoje talenty nasi uczniowie: Wronowska Zuzanna i Podwysocka Ola (6 e), Wiktoria Zgórska (6 d), Antonina Wiciak, Karolina Łukasik, Jagoda Kawalec, Emilia Kłosiewicz uczennice kl. 3d, Jagoda Kosmala i Kamila Domolewska (2c), Jagoda Polarczyk i Oliwia Bednarek(2b), uczniowie klasy 3e, 3g i 3e.

Wiele emocji wzbudziły pokazy klubów sportowych i tanecznych, w których swoje talenty rozwijają uczniowie naszej szkoły.

Dzieci także chętnie odwiedzały stoisko, na którym malowane były buzie.

W tym samym czasie na boiskach szkolnych odbywały się liczne konkurencje sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Startowały w nich dzieci wraz ze swoimi opiekunami. W roli sędziów „Sześcioboju sprawnościowego” wspaniale sprawdziły się nasze nauczycielki. Dzieci z klas I-III aktywnie ćwiczyły na torze sprawnościowym.

Dużo emocji wzbudził mecz w „Dwa ognie” między nauczycielkami szkoły a mamami naszych uczniów. Obie drużyny wykazały się wielką sprawnością i zręcznością. Siłą drużyny nauczycielek były wychowawczynie świetlicy i Pani Dyrektor. Gra była wyrównana i bardzo zacięta. Warto podkreślić, ze drużyna mam posiadała w swym zespole dodatkowego zawodnika – żywo dopingującą widownię! Na koniec rywalizacji wszyscy sportowcy uhonorowani zostali medalami ufundowanymi przez Firmę Lasermax, stałego partnera i sponsora naszej szkoły.

Wszystkie emocje, zwycięstwa, radości zostały uwiecznione na zdjęciach.

Przez cały czas trwania pikniku towarzyszyła nam żeglarska muzyka. Na naszym Pikniku nie zabrakło też stoisk z plenerowym jedzeniem. Na uczestników naszej zabawy czekała pyszna grochówka oraz lemoniada, przygotowane przez firmę cateringowa „Szwajcarka” Marcin Sikorski a w kawiarence przygotowanej przez rodziców naszych uczniów można było posilić się pysznymi ciastami , kawą i herbatką.

Tego dnia szkolny plac tętnił życiem wiele godzin. Wszyscy doskonale się bawili.

Do zobaczenia za rok!

Koordynator organizacji Pikniku