• KREATYWNA ŚWIETLICA

• 14.05.2018 22:14

• "Na wyspach Bergamutach podobno jest kot w butach..."

...a w naszej świetlicy - wiemy to na pewno - kreatywni i wrażliwi uczniowie wraz ze swymi twórczymi nauczycielami. 🙂 Zapraszamy do zapoznania się z relacją z realizacji projektu "Wyspa, której nie ma" podczas Szkolnego Tygodnia Kreatywności w Świetlicy Szkolnej. Tytuł Projektu „Wyspa, której nie ma” odnosi się do idei „coś z niczego”, ponieważ z ogólnie dostępnych materiałów razem tworzyliśmy oryginalne konstrukcje wysp wraz z ich mieszkańcami. Wyspy powstawały na naszych oczach dzięki kreatywności i zaangażowaniu uczniów, stając się symbolami wartości, którymi kierujemy się w szkole, świetlicy oraz poza nimi. Przed przystąpieniem do współpracy przedstawiciele każdej sali świetlicowej losowali jedną z wartości zawartych w Koncepcji Pracy Szkoły: Edukacja, Tolerancja, Współpraca, Bezpieczeństwo, Szacunek, Kreatywność, Refleksyjność oraz kolor przewodni: biały, czerwony, zielony, niebieski, żółty, pomarańczowy i fioletowy. Efekty prac przerosły nasze najśmielsze oczekiwania! Każda wyspa miała swoją flagę, dominujący kolor, mieszkańców, wyjątkowe miejsca (zakątki, place, doliny, wybrzeża, wzniesienia, itp.). Mieszkańcy chcący zachęcić gości do odwiedzania i czerpania z bogactwa, przygotowali foldery turystyczne zawierające informacje o atrakcjach turystycznych czy pamiątkach. Świetlicowy Archipelag Wartości zaprezentowany w holu szkoły cieszył się zainteresowaniem Uczniów, Rodziców i Nauczycieli, ukazując co może powstać podczas twórczej i opartej na wartościach współpracy.

Monika Siuchta
        Ewa Kujawa