• TROPIKALNY BAL KARNAWAŁOWY

• 30.01.2018 21:56

TROPIKALNY BAL KARNAWAŁOWY

Po raz kolejny, uczniowie naszej szkoły wyśmienicie bawili się przy dźwiękach  karnawałowych rytmów, które w tym roku miały charakter tropikalny. Na tle niezwykle barwnej i przepięknej scenerii, w towarzystwie skaczących małp, fruwających oraz puszystych papug,  groźnego tygrysa  i potężnego Tarzana, dzieci w swoich różnobarwnych kreacjach, dały prawdziwy pokaz swoich tanecznych umiejętności. Zanim rozpoczął się bal, nasza pani Dyrektor – Barbara Makowska – Opala, w stroju i w humorze wakacyjnym, powitała uczestników balu, rozgrzewając i zachęcając wszystkich do zabawy, pomimo panującej  na zewnątrz , zimowej aury. Wszyscy poczuliśmy się jak na egzotycznych wakacjach, nie tylko z powodu tropikalnego klimatu, widok rozłożystych palm, wiszących kokosów, czystego wodospadu, ale również przybyłych, czarnoskórych gości – Dżambo i Bambo, w których wcielili się nauczyciele świetlicy - p. Kasia Hałka, Piotr Lis, Damian Tarnowski i Bartek Maciąg. Dla prowadzących bal, okazali się oni niezastąpionymi pomocnikami podczas licznych konkursów, zagadek, wręczając dzieciom nagrody i smakołyki. Dali też pokaz swoich akrobatycznych, tanecznych figur, wzbudzając zachwyt bawiącej się widowni. Nauczyciele zaś, wraz ze swoimi uczniami, poczuli egzotyczno – wakacyjny klimat i wspólnie  dali się ponieść tropikalnym rytmom.

Ten wspaniały bal przejdzie do historii szkolnych imprez, nie tylko z powodu fantastycznej zabawy, licznych konkursów, rytmicznej muzyki, profesjonalnych prowadzących, ale również oryginalnej, przepięknej, pieczołowicie przygotowanej dekoracji, która zrobiła na wszystkich mocne wrażenie. Dzięki uzdolnionym, kreatywnym nauczycielom świetlicy szkolnej, powstało karnawałowe dzieło. Wielkie  słowa uznania należą się pomysłodawcom, a zarazem też wykonawcom tego projektu – pani  Ewie Kujawie i pani Grażynie Ładzie – Krasnowskiej, które zawsze tworzą zgodny, wzorowy duet. Wielkie podziękowania oraz szacunek dla ich pracy!!! Trzeba mocno zaznaczyć, że przy wykonaniu elementów dekoracyjnych pracowali prawie wszyscy nauczyciele świetlicy, poświęcając swój czas, wkładając serce i oddając się swojej pasji.  Z całego serca dziękuję również naszym nieocenionym pomocnikom, w szczególności p. Tomkowi Kapli, p. Marcinowi Wyszkowskiemu, p. Mariuszowi, p. Marcinowi i p. Krzysztofowi oraz trójce Mam naszych uczniów, które pomagały przy dekoracji sali. Swoją pomoc przy demontażu i sprzątaniu sali gimnastycznej  okazał również nasz personel sprzątający, który zawsze nas wspiera przy wielu działaniach. To był niezapomniany czas, który pozostanie w naszych wspomnieniach!!!

Halina Lustyk
        kierownik świetlicy szkolnej