• NIEWIDOMY-ZAWSZE WIDOCZNY

• 26.11.2017 11:50
      •      Z inicjatywy jednego z rodziców uczennicy naszej szkoły, 14 listopada gościliśmy w świetlicy szkolnej niezwykłego człowieka – p. Sebastiana Grzywacza, który będąc młodzieńcem został osobą ociemniałą, w wyniku wypadku komunikacyjnego. Tamtego dnia jego życie zmieniło się o 180 stopni, ale rehabilitacja psychologiczna, społeczna i zawodowa oraz narodziny wspaniałego syna, pozwoliły na odnalezienie się w nowej, trudnej rzeczywistości. Pan Sebastian mówi ,, mam szczęście, że nie jestem chory, tylko niewidomy”….Dziwne? Być może, wystarczy jednak złapać odpowiednią perspektywę”. Oprócz rodziny, największym wsparciem jest dla p. Sebastiana pies asystujący – Roll – przewodnik i niesamowity przyjaciel, z którym przybył na spotkanie z uczniami naszej szkoły. Dzieci były pod wrażeniem osobowości p. Grzywacza i psa, który swoją łagodnością urzekł wszystkich. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, wykazywali ogromną ciekawość - jak radzi sobie osoba ociemniała w życiu codziennym, w jaki sposób komunikuje się , jakie zasady obowiązują nas, widzących, wobec takich osób. Dla dzieci była to niezwykle ciekawa lekcja tolerancji i empatii. Pan Grzywacz jest osobą otwartą, rozmowną, o miłym usposobieniu, chętną do opowiadania o sobie i ludziach, dotkniętych tą niepełnosprawnością. Na co dzień p. Sebastian pracuje jako przewodnik na Niewidzialnej Wystawie w Warszawie i jest współzałożycielem Fundacji Ponad Słowami, której misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie osób z różnymi dysfunkcjami. Jeśli chcecie poznać bliżej p. Sebastiana Grzywacza, to koniecznie trzeba zjawić się na wspomnianej wystawie i wziąć udział w jego warsztatach!

Podajemy kontakt M : grzywaczsebastian@gmail.com

Świetlica szkolna bardzo dziękuje za wspaniałe spotkanie.! Zapraszamy tez ponownie!

Halina Lustyk
         kierownik świetlicy szkolnej