• PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

• 26.10.2017 20:38
      • Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi .

Jan Paweł II

W dniach 2 – 13 października 2017r. z inicjatywy nauczycieli świetlicy szkolnej, została przeprowadzona kolejna, charytatywna zbiórka darów na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Korabiewicach. Początkowo akcja miała trwać tydzień, ale odzew na nasz apel był tak wielki, że postanowiliśmy ją przedłużyć. Podczas tych tygodni mieliśmy przyjemność gościć w naszej świetlicy pracowników Schroniska oraz Panią weterynarz, którzy przedstawili dzieciom specyfikę swojej pracy, a także uwrażliwili je na trudną sytuację zwierząt.

Po raz kolejny uczniowie oraz ich rodzice i najbliżsi udowodnili nam, że mają WIELKIE SERCA i los zwierząt nie jest im obojętny. Dzięki nim udało się zebrać: 97 kilogramów karmy, olbrzymią ilość koców, ręczników i poduszek, a także metalowe miski, smycze oraz dużą ilość suchego pieczywa. Niektóre z dzieci oddały również swoje pluszaki – przytulanki. Te bardzo osobiste podarunki to dla nas świadectwo ogromnej wrażliwości i empatii naszych dzieci wobec bezdomnych zwierząt. Zbiórka, którą zorganizowaliśmy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.To sygnał, że nasi uczniowie wiedzą, że pomaganie jest dobre i zmienia nie tylko nas, ale i naszą rzeczywistość na lepsze. Każdy gest, nawet najdrobniejszy jest ogromnie ważny w czynieniu dobra. Pamiętajmy o tym i podarujmy sobie lepszy, piękniejszy świat.

Wszystkim zaangażowanym w akcję SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Roma Nguyen – Anh

Anna Krasnowska

nauczycielki świetlicy

Co ofiarowane ze szczerego serca, winno być szczerym sercem przyjęte