• Piknik Integracyjno - Sportowy "Pod żaglami"

• 26.06.2017 19:52
      • Nasza świetlica miała możliwość kolejny raz ukazania naszych ciekawych pomysłów oraz inspiracji twórczych przygotowanych podczas pikniku integracyjnego zorganizowanego przez Szkołę podstawową im. Jana Pawła II w dniu 3.06 .2017roku.
        Do udziału w całym wydarzeniu przyłączył się Zespół świetlicy szkolnej, który przygotował dwa stoiska m.in. stoisko plastyczne , gdzie każdy uczestnik mógł samodzielnie wykonać łódkę, statek, własny projekt koła ratunkowego czy też zrobić tratwę i samodzielnie ją udekorować. Drugie stoisko przygotowane przez wychowawców świetlicy miało na celu sprawdzenie przez uczestników pikniku  zdolności  i techniki sprytu oraz  cierpliwości takich jak łowienie rybek w oczku wodnym oraz nauka węzła żeglarskiego. Na wszystkich biorących udział w konkursach czekała słodka nagroda po zebraniu pięciu pieczątek za każdy konkurs. Podczas całego pikniku odbywało się dużo atrakcji oraz występów przygotowanych przez uczniów szkoły oraz nauczycieli.
        Na zakończenie pikniku miał miejsce turniej pod nazwą ,,dwa ognie’’, w którym udział wzięły nauczycielki z zespołu świetlicy na czele z kapitanem Panią Dyrektor Barbarą Makowską - Opala, kontra wspaniałe mamy. Gra była bardzo żywiołowa i obie drużyny nie dawały za wygraną, wynik  turnieju okazał się zwycięstwem dla nauczycielek naszej szkoły. Wszyscy biorący udział w turnieju zdobyli medale za pierwsze oraz drugie miejsce. Uczestnicy pikniku byli bardzo zadowoleni z całej zabawy zorganizowanej przez szkołę oraz świetlicę szkolną.

Piotr Lis
        nauczyciel świetlicy