Menu główne

Wydarzenia rok szkolny 2019/2020

 • Dzień Kobiet

  8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.

  W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez drobnych prezentów przygotowanych przez życzliwych kolegów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

  Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia i promienny uśmiech...

  Galeria

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  09.03.2020 14:22 | więcej »
 • Karnawał

  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W naszej szkole został zorganizowany bal karnawałowy pt. „Alicja po drugiej stronie lustra”.
  Dzieci wcieliły się w postacie z bajki „Alicja w krainie czarów”. Uczniowie świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

   

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

   

   

  25.02.2020 14:10 | więcej »
 • Kochanym babciom i dziadkom!!!

  Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

  Dnia 22 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i  piosenki okolicznościowe związane tematycznie z tymże świętem.

  Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie . 

  Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

  Galeria 

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  30.01.2020 14:19 | więcej »
 • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

  Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat i jest dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania słownictwa.

  Dnia 20.01.2020r. nasza grupa uczestniczyła w obchodach Dnia Postaci z Bajek.

  W tym dniu dzieci przyszły przebrane za różne bajkowe postacie i uczestniczyły w „bajkowych zgadywankach”. Dzieci wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek. Odbyła się również krótka prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.

  Wspólną zabawę zakończył występ starszych kolegów i koleżanek, którzy przedstawili nam nowoczesną historię Kopciuszka.

  Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie często sięgać i do nich powracać.

  Galeria

  20.01.2020 15:01 | więcej »
 • Fabryka Elfów

  20 grudnia wybraliśmy się do Wielkiej Fabryki Elfów w Warszawie. Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego wszystkie Elfy pod okiem samego Świętego Mikołaja ciężko pracują, aby zdążyć z produkcją prezentów na Święta. Elf Kompozytor jest w trakcie wymyślania najnowszej muzycznej zabawki dla dzieci. Podczas naszej wizyty, rozsypały się wszystkie nutki i Elf Kompozytor nie pamiętał ich ułożenia. Bez partytury muzycy nie zagrają Melodii Świąt. Dzieci wyruszyły w podróż po Wielkiej Fabryce pod opieką Elfa Przewodnika. W trakcie ponad 2 godzinnej zabawy dzieci odnajdywały poszczególne nutki, aż w końcu złożyli w całość Melodię Świąt. Na dzieci czekało 10 punktów z atrakcjami, w tym nie zabrakło punktów edukacyjnych, interaktywnych, atrakcji pozwalających dzieciom spożytkować ich energię, oraz oczywiście typowo świątecznych - takich jak pisanie listu, czy sama wizyta u Świętego Mikołaja, w trakcie której każde dziecko otrzymało dyplom Pomocnika Elfa, gadżet z Fabryki oraz czekoladowego Mikołaja. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki do Fabryki oraz chętne na kolejne spotkanie za rok.

  Galeria

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska 

   

  20.12.2019 18:48 | więcej »

 • 17 grudnia 2019 r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Celem konkursu było kultywowanie tradycji tworzenia własnoręcznie wykonanych bombek, budzenie ekspresji plastycznej dzieci inspirowanej Świętami Bożego Narodzenia oraz kształtowanie wyobraźni, kreatywności i poczucia estetyki  Komisja oceniała pomysłowość wykonania prac, jednak wybór najpiękniejszych bombek był bardzo trudny.

  Mamy przyjemność poinformować, że II miejsce w szkolnym konkursie zdobył uczeń zerówki  Adam Muzyka, pozostałe dzieci, które wykonały piękne bombki otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki.

  Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy.

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  18.12.2019 18:36 | więcej »
 • Pierniczki

  Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie świątecznych pierników. Środa była dniem, gdzie w naszej grupie unosił się zapach przypraw korzennych. W dniu 18 grudnia  dzieciaki z Oddziału Przedszkolnego, zgodnie z przedświąteczną tradycją dekorowały pierniczki lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne. Każdy z pierników był zupełnie inny, miały one bowiem różne kształty, były także udekorowane rozmaitymi polewami i posypkami. Po udekorowaniu, każde z dzieci miało okazję skosztować swojego dzieła. Pozostałe, pięknie udekorowane pierniki, powiesiliśmy na naszej klasowej choince. Takie działania sprawiły dzieciom wielu miłych i atrakcyjnych przeżyć.
  Galeria

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  18.12.2019 12:03 | więcej »


 • 6.12 naszą grupę odwiedził niesamowity gość – ŚWIĘTY MIKOŁAJ! Podarował dzieciom mikołajkowe prezenty, które wywołały uśmiech u każdego! Nasz gość przyznał się, że jest pomocnikiem prawdziwego Świętego Mikołaja ale przekazał nam film, w którym najprawdziwszy Święty Mikołaj zdradza nam jak wygląda jego dom, opowiada o fabryce zabawek oraz o księdze grzecznych dzieci. Dzieci dostały również listy, które Święty Mikołaj pisał osobiście do każdego (nawet panie dostały swój list!). Kolejnym prezentem, którego nikt się nie spodziewał były bilety do kina na bajkę pt. „Śnieżna paczka”. Od razu, gdy pożegnaliśmy naszego gościa ruszyliśmy więc szybko do kina!

  Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek, nic dziwnego, że na Mikołajki dzieci czekają z takim utęsknieniem!

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  06.12.2019 17:51 | więcej »
 • Warsztaty pt. „Cukierki”
  W dniu dzisiejszym naszą grupę odwiedziła pani Barbara Paź, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty pt. „Cukierki”. Zajęcia dotyczyły kształtowania umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi, uczyły postaw asertywnych względem osób nieznajomych. Pani Basia przybliżyła dzieciom podstawowe informacje na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych. Dzieci poznały również bajkę „Cukierki” – Agnieszki Grzelak. Podczas różnorodnych zabaw i ćwiczeń dzieci dowiedziały się jak ważne jest informowanie rodziców lub nauczycieli o każdej sytuacji, która może je zaniepokoić. 
  Na koniec wszyscy nauczyli się piosenki, którą mamy nadzieję, że zapamiętają na bardzo długo: „Gdy ktoś obcy mnie zaczepia i cukierka dać mi chce, wtedy mijam go z daleka i stanowczo mówię NIE!” 
  Galeria
  Milena Dudek, Joanna Jaworowska
  04.12.2019 19:05 | więcej »
 • „Kuchcikowo”

  28 listopada po raz kolejny odbyły się w naszej zerówce zajęcia kulinarne. W tym dniu uczniowie  robili zdrowe, apetyczne i kolorowe kanapki a głównym elementem były warzywa które gościły na każdej kanapeczce.  Dzieci stwierdziły, że posiłki sporządzone własnoręcznie smakują najlepiej, a kanapki im bardziej kolorowe tym są pyszne i bardziej zdrowe.

  Galeria

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  28.11.2019 11:28 | więcej »
 • Warsztaty krawieckie

  W środę  27 listopada grupa zerówkowiczów uczestniczyła w warsztatach krawieckich, które zorganizowała Pani Marta. Pani Marta na co dzień pracuje w szkole. Pokazała dzieciom szablony, dzięki którym można wykroić materiał oraz różne rodzaje ściegów. Zapoznała dzieci z etapami potrzebnymi do uszycia sukienki, spodni i bluzki. Dzieci dowiedziały się, jak poprawnie zdejmować miarę do szycia ubrań. Pani Marta  zapoznała też dzieci z maszyną do szycia oraz niezbędnymi w pracy krawcowej narzędziami: miarą, nożyczkami, igłą, naparstkiem, nićmi, kredą. Dzieci chętnie wykorzystywały zdobyte wiadomości i umiejętności bawiąc się w krawców. Na zakończenie zajęć każde dziecko własnoręcznie mogło wykonać misia, którego można było zabrać ze sobą do domku.

  Galeria

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  24.02.2020 09:38 | więcej »
 • WYCIECZKA DO TVP
  Dnia 20.11.2019r dzieci z zerówki uczestniczyły w wycieczce do siedziby Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza w Warszawie. Na miejscu na uczniów czekał przesympatyczny przewodnik, który w interesujący sposób wprowadził nas w tajniki telewizyjnego świata.
  Mieliśmy okazję od zaplecza zobaczyć studio TVP Sport wraz z reżyserką i lożą komentatora, podziwialiśmy także największe studio na Woronicza, w którym nagrywany jest m.in. rozrywkowy program „Jaka to melodia”. Następnie wprowadzono nas do eleganckiego studia,  gdzie mogliśmy zobaczyć miejsce, z którego codziennie na żywo emitowany jest program „Pytanie na śniadanie”.
  21.11.2019 16:11 | więcej »
 • W dniu 08.11.2019r. Komisja Konkursowa w Szkole Podstawowej nr 357 w Warszawie wyłoniła laureatów Dzielnicowego Konkursu Fotograficznego „ Jesienne Bemowo”.

  Nasi uczniowie Zuzanna Osmólska oraz Dawid Jamrozy otrzymali wyróżnienia i nagrody rzeczowe.

  Serdecznie im gratulujemysmiley

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  19.11.2019 21:50 | więcej »
 • Przedstawienie pt. " Jedz owoce, chrup warzywa - to na zdrowie świetnie wypływa”

  13 listopada uczniowie z naszej zerówki wraz z koleżanką z klasy 3D Julią Kwiatkowską przygotowali przedstawienie pt. " Jedz owoce, chrup warzywa - to na zdrowie świetnie wypływa”. Na naszym przedstawieniu gościliśmy dyrekcję szkoły oraz  klasy I-III wraz z wychowawcami. Celem przedstawienia  była promocja zdrowego odżywiania się (zachęcanie dzieci do spożywania owoców i warzyw), kształtowanie nawyków higienicznych, a także promocja zdrowego stylu życia. Nasza szkoła jest szkołą promującą zdrowie, jest ona wyjątkowa a jej przewodnią ideą jest zdrowie, czyli dobre samopoczucie uczniów rodziców i pracowników szkoły.
  Galeria 

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  18.11.2019 16:51 | więcej »
 • Zajęcia kulinarne pt. „Owocowe szaszłyki”

  14 listopada odbyły się w naszej zerówce zajęcia kulinarne pt. „Owocowe szaszłyki” . Na początku zajęć kulinarnych, rozmawialiśmy o tym, jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie owoców.

  Następnie dzieci miały dużo pracy, ponieważ ich zadaniem było pokrojenie przyniesionych do szkoły  owoców, a następnie nadziewanie ich na patyczki, tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Najwięcej radości sprawiła dzieciom degustacja własnoręcznie wykonanych przysmaków.

  Galeria

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

   

  14.11.2019 12:23 | więcej »
 • Konkurs plastyczny „Jesień na Bemowie”

  7 listopada 2019 r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań własną miejscowością i regionem, uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody jesienią, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych, umożliwienie uczniom zaprezentowania własnej twórczości. Komisja oceniała pomysłowość wykonania prac. Mamy przyjemność poinformować, że I miejsce w szkolnym konkursie zdobył uczeń zerówki  Witold Grzywacz, zaś III miejsce, także nasza uczennica Felicja Nowicka.

  Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy .

   

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  08.11.2019 11:57 | więcej »

 •  
              
  W dniu 22.10.2019r. naszą grupę odwiedziła pani Anna Modzelewska, która pracuje w Bibliotece Szkolnej. Celem wizyty było przeczytanie dzieciom bajki pt. „Stoliczku nakryj się” Braci Grimm. Pani Ania w swoim oryginalnym przebraniu od razu zaciekawiła dzieci. Wszyscy z ogromnym skupieniem i zainteresowaniem słuchali czytanej bajki. Na koniec pani Ania zadawała dzieciom bardzo szczegółowe pytania, sprawdzając ile zapamiętali z przeczytanej opowieści… Była bardzo zaskoczona jakimi uważnymi słuchaczami są nasi wychowankowie! Po wysłuchaniu historii dzieci przystąpiły do stworzenia rysunku tego fragmentu bajki, który najbardziej ich zainteresował. 
  Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę pani Ani. 
  Joanna Jaworowska
  23.10.2019 17:50 | więcej »
 • "Farma Dyń" w Powsinie

  Dnia 17.10.2019 r. dzieci z zerówki wybrały się na jesienną wycieczkę do Farmy Dyń w Powsinie. Dzieci wysłuchały w namiocie prezentacji o dyniach, ich pochodzeniu i uprawie, a także o potrawach z dyni. Kolejnym etapem było udanie się na pole dyń. Każde dziecko na własne oczy zobaczyło jak wygląda kwiat dyni oraz samo warzywo. Dzieci przy wybieraniu własnej dyni miały sporo frajdy. Sporo radości przysporzył dzieciom także labirynt ze słomy, z którego zadaniem było wyjście jak najszybciej.  Dzieciom najbardziej przypadło do gustu karmienie i głaskanie królików, kóz, kaczek oraz alpaki. Ostatnie chwile dzieci spędziły na trampolinach i  huśtawkach.

  Dzieci wróciły do domu nie tylko ze swoją dynią wybraną na polu, lecz także z masą wspomnień.
  Galeria

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  17.10.2019 15:01 | więcej »


 • Mamy zaszczyt ogłosić, że I miejsce w szkolnym konkursie plastycznym pt. 
  „Portret mojego nauczyciela”  zdobyła nasza uczennica grupy„0” Damara Rak. Wykonała przepiękną pracę, która każdego zachwyciła.

  Wszystkie dzieci wykonały piękne prace, sprawiając tym wiele radości swoim nauczycielom. Wyróżnione portrety zamieszczono na szkolnej wystawie

   

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  15.10.2019 17:56 | więcej »
 • „Jaś i Małgosia” - Teatr Kamienica w Warszawie
  Dnia 02.10 zerówka wybrała się na spektakl pt. „Jaś i Małgosia” do Teatru Kamienica w Warszawie. Jaś i Małgosia zabrali nas do tajemniczego lasu, w którym odkryli smakowitą chatkę z pierników i jej przebiegłą właścicielkę – Babę Jagę.
  Zagubionemu w lesie rodzeństwu pomogliśmy znaleźć drogę do domu i przetrwaliśmy wraz z nim noc w leśnej krainie. Poszukaliśmy też sposobu, by wydostać się z rąk niedobrej czarownicy. Leśna przygoda z Jasiem i Małgosią nauczyła nas jak przezwyciężyć własne strachy i przekonała że zawsze warto wierzyć w siebie.
  W nagrodę za aktywny udział w leśnej wyprawie, Jaś i Małgosia odkryli przed dziećmi tajniki magicznych efektów teatralnych.
  Było dużo śpiewu, tańca i rozmów z młodymi widzami. 

  Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.
  Galeria
  Milena Dudek, Joanna Jaworowska 
  03.10.2019 09:28 | więcej »
 • Dzień Chłopaka w zerówce

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego
  Witamy serdecznie chłopaka każdego.
  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
  Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

   

  30.09.2019r. obchodziliśmy w naszej grupie DZIEŃ CHŁOPAKA. Już od kilku dni dziewczynki z zapałem przygotowywały dekoracje oraz prezenty dla swoich kolegów, żeby zrobić im prawdziwą niespodziankę!

  30.09.2019 17:01 | więcej »
 • Wyjście do biblioteki
  27 września odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną przy ulicy Powstańców Śląskich. Dzieci z zainteresowaniem poznały się z nowym miejscem. Zostaliśmy oprowadzeni  po wypożyczalni multimedialnej oraz zaproszeni do czytelni. Tam, na dużych niebieskich poduchach, słuchaliśmy czym zajmuje się biblioteka, jakimi zasobami dysponuje oraz dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych informacji dotyczących książek min. jakie są formy książek, po co sięgamy po książki i dlaczego warto czytać książki. Dzieci mogły sięgnąć po interesujące je książki i pooglądać je lub poczytać. Pan który nas oprowadzał oraz opowiadał przygotował pozycje  dopasowane do wieku dzieci, ich umiejętności i zainteresowań. Wycieczka bardzo nam się podobała, dlatego niedługo znów wybierzemy się do tak fantastycznego miejsca. 
  Galeria
  Milena Dudek, Joanna Jaworowska 
  27.09.2019 11:15 | więcej »
 • BUDZIMY FRANKA DO ŻYCIA!!!

  24.09.2019 r nasza ZERÓWECZKA wzięła udział w kiermaszu charytatywnym. Dziewczynki i chłopcy z naszej grupy wspierali akcję charytatywną, poprzez zakup różnorodnych maskotek, ciast, książeczek. Cały dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację FRANKA.


  Życzymy Frankowi szybkiego powrotu do zdrowia.

  Galeria

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  24.09.2019 15:01 | więcej »
 • Światowy Dzień Kropki
  W poniedziałek nasza grupa obchodziła Światowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Z okazji tego święta zaprosiliśmy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć.
  18.09.2019 17:41 | więcej »

Certyfikaty