Menu główne

Wydarzenia rok szkolny 2019/2020

 • WYCIECZKA DO TVP
  Dnia 20.11.2019r dzieci z zerówki uczestniczyły w wycieczce do siedziby Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza w Warszawie. Na miejscu na uczniów czekał przesympatyczny przewodnik, który w interesujący sposób wprowadził nas w tajniki telewizyjnego świata.
  Mieliśmy okazję od zaplecza zobaczyć studio TVP Sport wraz z reżyserką i lożą komentatora, podziwialiśmy także największe studio na Woronicza, w którym nagrywany jest m.in. rozrywkowy program „Jaka to melodia”. Następnie wprowadzono nas do eleganckiego studia,  gdzie mogliśmy zobaczyć miejsce, z którego codziennie na żywo emitowany jest program „Pytanie na śniadanie”.
  21.11.2019 16:11 | więcej »
 • W dniu 08.11.2019r. Komisja Konkursowa w Szkole Podstawowej nr 357 w Warszawie wyłoniła laureatów Dzielnicowego Konkursu Fotograficznego „ Jesienne Bemowo”.

  Nasi uczniowie Zuzanna Osmólska oraz Dawid Jamrozy otrzymali wyróżnienia i nagrody rzeczowe.

  Serdecznie im gratulujemysmiley

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  19.11.2019 21:50 | więcej »
 • Przedstawienie pt. " Jedz owoce, chrup warzywa - to na zdrowie świetnie wypływa”

  13 listopada uczniowie z naszej zerówki wraz z koleżanką z klasy 3D Julią Kwiatkowską przygotowali przedstawienie pt. " Jedz owoce, chrup warzywa - to na zdrowie świetnie wypływa”. Na naszym przedstawieniu gościliśmy dyrekcję szkoły oraz  klasy I-III wraz z wychowawcami. Celem przedstawienia  była promocja zdrowego odżywiania się (zachęcanie dzieci do spożywania owoców i warzyw), kształtowanie nawyków higienicznych, a także promocja zdrowego stylu życia. Nasza szkoła jest szkołą promującą zdrowie, jest ona wyjątkowa a jej przewodnią ideą jest zdrowie, czyli dobre samopoczucie uczniów rodziców i pracowników szkoły.
  Galeria 

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  18.11.2019 16:51 | więcej »
 • Zajęcia kulinarne pt. „Owocowe szaszłyki”

  14 listopada odbyły się w naszej zerówce zajęcia kulinarne pt. „Owocowe szaszłyki” . Na początku zajęć kulinarnych, rozmawialiśmy o tym, jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie owoców.

  Następnie dzieci miały dużo pracy, ponieważ ich zadaniem było pokrojenie przyniesionych do szkoły  owoców, a następnie nadziewanie ich na patyczki, tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Najwięcej radości sprawiła dzieciom degustacja własnoręcznie wykonanych przysmaków.

  Galeria

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

   

  14.11.2019 12:23 | więcej »
 • Konkurs plastyczny „Jesień na Bemowie”

  7 listopada 2019 r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań własną miejscowością i regionem, uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody jesienią, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych, umożliwienie uczniom zaprezentowania własnej twórczości. Komisja oceniała pomysłowość wykonania prac. Mamy przyjemność poinformować, że I miejsce w szkolnym konkursie zdobył uczeń zerówki  Witold Grzywacz, zaś III miejsce, także nasza uczennica Felicja Nowicka.

  Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy .

   

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  08.11.2019 11:57 | więcej »

 •  
              
  W dniu 22.10.2019r. naszą grupę odwiedziła pani Anna Modzelewska, która pracuje w Bibliotece Szkolnej. Celem wizyty było przeczytanie dzieciom bajki pt. „Stoliczku nakryj się” Braci Grimm. Pani Ania w swoim oryginalnym przebraniu od razu zaciekawiła dzieci. Wszyscy z ogromnym skupieniem i zainteresowaniem słuchali czytanej bajki. Na koniec pani Ania zadawała dzieciom bardzo szczegółowe pytania, sprawdzając ile zapamiętali z przeczytanej opowieści… Była bardzo zaskoczona jakimi uważnymi słuchaczami są nasi wychowankowie! Po wysłuchaniu historii dzieci przystąpiły do stworzenia rysunku tego fragmentu bajki, który najbardziej ich zainteresował. 
  Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę pani Ani. 
  Joanna Jaworowska
  23.10.2019 17:50 | więcej »
 • "Farma Dyń" w Powsinie

  Dnia 17.10.2019 r. dzieci z zerówki wybrały się na jesienną wycieczkę do Farmy Dyń w Powsinie. Dzieci wysłuchały w namiocie prezentacji o dyniach, ich pochodzeniu i uprawie, a także o potrawach z dyni. Kolejnym etapem było udanie się na pole dyń. Każde dziecko na własne oczy zobaczyło jak wygląda kwiat dyni oraz samo warzywo. Dzieci przy wybieraniu własnej dyni miały sporo frajdy. Sporo radości przysporzył dzieciom także labirynt ze słomy, z którego zadaniem było wyjście jak najszybciej.  Dzieciom najbardziej przypadło do gustu karmienie i głaskanie królików, kóz, kaczek oraz alpaki. Ostatnie chwile dzieci spędziły na trampolinach i  huśtawkach.

  Dzieci wróciły do domu nie tylko ze swoją dynią wybraną na polu, lecz także z masą wspomnień.
  Galeria

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  17.10.2019 15:01 | więcej »


 • Mamy zaszczyt ogłosić, że I miejsce w szkolnym konkursie plastycznym pt. 
  „Portret mojego nauczyciela”  zdobyła nasza uczennica grupy„0” Damara Rak. Wykonała przepiękną pracę, która każdego zachwyciła.

  Wszystkie dzieci wykonały piękne prace, sprawiając tym wiele radości swoim nauczycielom. Wyróżnione portrety zamieszczono na szkolnej wystawie

   

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  15.10.2019 17:56 | więcej »
 • „Jaś i Małgosia” - Teatr Kamienica w Warszawie
  Dnia 02.10 zerówka wybrała się na spektakl pt. „Jaś i Małgosia” do Teatru Kamienica w Warszawie. Jaś i Małgosia zabrali nas do tajemniczego lasu, w którym odkryli smakowitą chatkę z pierników i jej przebiegłą właścicielkę – Babę Jagę.
  Zagubionemu w lesie rodzeństwu pomogliśmy znaleźć drogę do domu i przetrwaliśmy wraz z nim noc w leśnej krainie. Poszukaliśmy też sposobu, by wydostać się z rąk niedobrej czarownicy. Leśna przygoda z Jasiem i Małgosią nauczyła nas jak przezwyciężyć własne strachy i przekonała że zawsze warto wierzyć w siebie.
  W nagrodę za aktywny udział w leśnej wyprawie, Jaś i Małgosia odkryli przed dziećmi tajniki magicznych efektów teatralnych.
  Było dużo śpiewu, tańca i rozmów z młodymi widzami. 

  Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.
  Galeria
  Milena Dudek, Joanna Jaworowska 
  03.10.2019 09:28 | więcej »
 • Dzień Chłopaka w zerówce

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego
  Witamy serdecznie chłopaka każdego.
  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
  Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

   

  30.09.2019r. obchodziliśmy w naszej grupie DZIEŃ CHŁOPAKA. Już od kilku dni dziewczynki z zapałem przygotowywały dekoracje oraz prezenty dla swoich kolegów, żeby zrobić im prawdziwą niespodziankę!

  30.09.2019 17:01 | więcej »
 • Wyjście do biblioteki
  27 września odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną przy ulicy Powstańców Śląskich. Dzieci z zainteresowaniem poznały się z nowym miejscem. Zostaliśmy oprowadzeni  po wypożyczalni multimedialnej oraz zaproszeni do czytelni. Tam, na dużych niebieskich poduchach, słuchaliśmy czym zajmuje się biblioteka, jakimi zasobami dysponuje oraz dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych informacji dotyczących książek min. jakie są formy książek, po co sięgamy po książki i dlaczego warto czytać książki. Dzieci mogły sięgnąć po interesujące je książki i pooglądać je lub poczytać. Pan który nas oprowadzał oraz opowiadał przygotował pozycje  dopasowane do wieku dzieci, ich umiejętności i zainteresowań. Wycieczka bardzo nam się podobała, dlatego niedługo znów wybierzemy się do tak fantastycznego miejsca. 
  Galeria
  Milena Dudek, Joanna Jaworowska 
  27.09.2019 11:15 | więcej »
 • BUDZIMY FRANKA DO ŻYCIA!!!

  24.09.2019 r nasza ZERÓWECZKA wzięła udział w kiermaszu charytatywnym. Dziewczynki i chłopcy z naszej grupy wspierali akcję charytatywną, poprzez zakup różnorodnych maskotek, ciast, książeczek. Cały dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację FRANKA.


  Życzymy Frankowi szybkiego powrotu do zdrowia.

  Galeria

  Milena Dudek, Joanna Jaworowska

  24.09.2019 15:01 | więcej »
 • Światowy Dzień Kropki
  W poniedziałek nasza grupa obchodziła Światowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Z okazji tego święta zaprosiliśmy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć.
  18.09.2019 17:41 | więcej »

Certyfikaty