• MOBILNOŚĆ V

• 23.01.2018 13:45
      • Effective Use of Technology in Teaching to kurs, który wybrałam w ramach realizowanego przez szkołę projektuUmiejętności TIK i językowe kluczem do edukacyjnego sukcesu uczniów” współfinansowanego ze środków europejskich. Program kursu odpowiadał potrzebom szkoły oraz doskonalił i poszerzał mój warsztat pracy o umiejętności wykorzystania najnowszych technologii na lekcji oraz o umiejętności językowe.
      • Dwa tygodnie spędzone w sierpniu w Wielkiej Brytanii, w miejscowości Scarborough, należały do niezwykle efektywnych. Odbyłam 60 godzin kursu w brytyjskiej szkole Anglolang Academy of English, a międzynarodowi kursanci i anglojęzyczni nauczyciele zapewnili mi codzienny kontakt z językiem obcym. W National Science and Media Museum w Bradford prześledziłam historię rozwoju komputerów i Internetu, a zwiedzanie zabytków Yorku, Leeds, czy Whitby umożliwiło mi poznawanie historii Anglii. Dodam, że samo Scarborough jest pięknie położone nad dwoma nadmorskimi zatokami, tak więc nauka w tym miejscu była czystą przyjemnością.

Zdobyte na kursie umiejętności:

• Wykorzystanie komunikacji komputerowej na lekcji.
        • Projektowanie i tworzenie strony WWW.
        • Tworzenie społeczności internetowej na potrzeby klasy i komunikacji z rodzicami.
        • Tworzenie i prowadzenie blogów.
        • Budowanie autorskich narzędzi do pracy on-line.
        • Korzystanie z aplikacji Wiki w celu budowania współpracy między uczniami.
        • Wykorzystywanie popularnych aplikacji do tworzenia quizów.
        • Tworzenie i wykorzystywanie podcastów.
        • Praca przy tablicy interaktywnej na zajęciach.

Anna Pawlińska