• MOBILNOŚĆ I

• 23.01.2018 13:51
      • Tytuł kursu: „Technology-Enhanced Learning”.
        Termin odbycia szkolenia: 06/03/2017 – 17/03/2017.
        Miejsce: Triq Paceville, St Julian's STJ 3103, Malta.
      • Dlaczego wybrałem właśnie ten kurs? Obecnie technologie informacyjno-komunikacyjne stanowią integralny element życia i pracy w społeczeństwie informacyjnym. Korzystanie z owych technologii ma wpływ na rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny człowieka. Rozwinięcie umiejętności wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej w mojej pracy terapeutycznej pozwali mi zwiększyć atrakcyjność prowadzonych przeze mnie zajęć, a tym samym podniesie motywację moich podopiecznych do pracy i zwiększy efektywność oddziaływań terapeutycznych.

Zdobyte na kursie umiejętności:

• komunikacja komputerowa;
        • tworzenie i prowadzenie bloga;
        • przygotowywanie plików audio do użytku online;
        • ściąganie i edytowanie, a także tworzenie plików video;
        • tworzenie animowanych pokazów slajdów;
        • projektowanie autorskich narzędzi do pracy online, w tym krzyżówek i quiz’ów;
        • projektowanie i tworzenie stron internetowych;
        • tworzenie własnych awatarów;
        • tworzenie własnego Chat Room’u;
        • opracowywanie webquest’ów;
        • tworzenie WIKIs;
        • korzystanie z tablicy interaktywnej;
        • tworzenie mapy myśli;
        • tworzenie animacji.

Inspiracje do pracy własnej:

Zafascynowany mnogością możliwości jakie daje Internet postanowiłem wykorzystać umiejętności opracowywania i tworzenia autorskich narzędzi do pracy online przygotowując prowadzone przez siebie zajęcia. Jestem także pod ogromnym wrażeniem metody webquest’u, którą chciałbym wykorzystywać w ramach zajęć mających na celu kształtowanie postaw prospołecznych. W ramach zajęć z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych chciałbym wykorzystać narzędzie jakim jest wiki oraz blog.

Przemysław Jeruszka

wicedyrektor