• Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności za nami - wielki sukces drużyny ze SP 82!

• 23.10.2016 18:07
      • W ubiegły weekend we Wrocławiu odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination. Dwie szkolne drużyny o nazwie „6za6” pod opieką p. Ilony Jodzis i Magdy Orzoł oraz „PIZZA” (Pracowity Inteligentny Zabawny Zespół Artystek) wzięły udział w tym wydarzeniu. Oprócz wielu niezapomnianych przeżyć, wielokulturowych spotkań, ciekawych warsztatów, udało się wrócić do Warszawy z pucharem i tytułem Mistrza Polski!
        Drużyna „PIZZA” składająca się z siedmiu dziewczynek z klasy V c: Asi Kuczyńskiej, Jagody Maciejewskiej, Małgosi Miłaszewicz, Kasi Sagan, Julii Styś, Ani Tomaszewskiej i Kamili Wieczorek, zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. W Olimpiadzie wzięło udział ponad 2 tys. uczestników, więc zwycięstwo dla uczennic naszej szkoły jest wielkim wyróżnieniem!
        Dziewczynki pod opieką dwóch trenerek- p. Joanny Chochlewicz i p. Eweliny Baran, od października przygotowywały się do startu w tym turnieju. Poświęciły na to wiele popołudni w weekend oraz wieczorów w tygodniu, ale praca opłaciła się!
        Wyjazd do Wrocławia nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego trzech sponsorów - BPS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A, APN Promise i RITF advnet. Dzięki przekazanym przez nich funduszom mogliśmy opłacić transport czy nocleg we Wrocławiu. Oprócz sponsorów prywatnych dużym zaufaniem oraz wiarą w nasze siły i możliwości twórcze obdarzył nas Urząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy oraz Rada Rodziców naszej Szkoły, dzięki którym poszerzyliśmy swoje środki finansowe na wyjazd.
        Zdobycie pierwszego miejsca upoważnia drużynę „PIZZA” do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych na Światową Olimpiadę Kreatywności, która odbędzie się w dniach 25-28 maja w Knoxville w stanie Tennessee. Wartym zaznaczenia jest fakt, iż jesteśmy jedyną szkołą z Warszawy, która weźmie udział w mistrzostwach gromadzących corocznie ponad 17 tys. najbardziej kreatywnych uczestników z całego świata! Jednak by uczennice wraz z trenerkami mogły urzeczywistnić te plany, potrzebują wielkiego wsparcia finansowego. Już rozpoczęliśmy przygotowania i czynimy wielkie starania o zdobycie sponsorów!
        List_do_sponsorow_PIZZA.pdf

Joanna Chochlewicz