• XXXVI Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych - konkurs taneczny i wokalny

• 23.10.2016 18:58
      • W dniach 18-19.05.2016r. w Centrum Kultury im. Stefana Żeromskiego w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy odbył się konkurs taneczny i wokalny w ramach XXXVI Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych. W konkursie wzięły udział zespoły młodzieżowe  i soliści z placówek oświatowych i kulturalnych na terenie województwa mazowieckiego.

Całodniowe zmagania konkursowe oceniało jury w składzie:

Przewodnicząca: Teresa Siewierska – Surowiecka – aktorka

Joanna Stefańska–Matraszek – śpiewaczka Warszawskiej Opery Kameralnej, pedagog

Janusz Tylman – kompozytor, pianista, autor musicali, muzyki filmowej i teatralnej.

Mamy przyjemność poinformować, że zespołowi wokalnemu z kl. I a ze Szkoły Podstawowej nr 82 w Warszawie przyznano wyróżnienie w kategorii zespołów wokalnych. Podczas 15 minutowej prezentacji scenicznej jury oceniało m.in. dobór repertuaru, interpretację utworów oraz ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci konkursu wokalnego to: Marianna Banaszek, Anna Filipczyk, Julia Krasnodębska , Oliwia Kuklińska, Leonard Markiewicz, Łukasz Myron, Natalia Robak, Julia Szelerska, Barbara Zasadowska. Gratulujemy!

Na parkiecie wspaniale zaprezentowały się również zespoły taneczne ze SP nr 82 „Rytm” i „Tempo”(gr.2). Jak co roku aranżacje muzyczne, pomysły na stroje taneczne i cała oprawa były na bardzo wysokim poziomie. Rywalizacja była duża, bowiem w  przeglądzie wzięło udział  49 zespołów tanecznych. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu artystycznym.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się podczas koncertu galowego dnia 19 czerwca 2016r.  o godz. 16:00 w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego, ul. Elekcyjna 17.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc i wsparcie w trakcie eliminacji konkursowych.

Opiekun zespołów

Joanna Cegielska