• Do społeczności Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie

• 23.10.2016 19:08
      • Z radością informuję, że w dniu 19 maja b. r. Redakcja programu Dzień dobry TVN reprezentowana przez Panią Annę Kalczyńską przyznała naszej szkole zaszczytny certyfikat KREATYWNA SZKOŁA.

Z tej okazji ekipa telewizji TVN gościła w naszej szkole uczestnicząc w różnych działaniach uczniów i nauczycieli. Efektem tej wizyty jest reportaż prezentujący kreatywną stronę działalności naszej placówki zamieszczony poniżej.

Relacja Dzień dobry TVN

W tym dniu słowo kreatywność odmieniane było na wiele sposobów. Ale czym dla naszej szkolnej społeczności jest kreatywność? Każdy z nas bez wahania odpowie, że to jedna z 7 podstawowych wartości - filarów koncepcji pracy szkoły.

Warto przy tym pamiętać kim jest osoba kreatywna? To człowiek, który nie tylko ma sporo pomysłów. To osoba, która potrafi znaleźć przynajmniej kilka wyjść z sytuacji problemowej, która potrafi wykorzystać to, co znajduje się dookoła niej (zarówno narzędzia, jak i pomysły lub umiejętności innych osób i przekuć je w nową jakość),  to osoba która potrafi myśleć  poza schematem.

Dążąc do wszechstronnego rozwoju uczniów, nauczyciele i specjaliści naszej szkoły podejmują działania kształtujące w dzieciach wysoki poziom kompetencji miękkich, takich jak: kreatywność, współpraca w grupie, komunikatywność, elastyczność, zarządzanie czasem i inicjatywa.

Jesteśmy przekonani, że absolwenci naszej szkoły wyposażeni w rzetelną wiedzę i różnorodne umiejętności odniosą w przyszłości sukcesy na miarę swoich oczekiwań.

Barbara Makowska – Opala