• 22 marca - Światowy Dzień Wody

• 08.08.2016 16:08
      • 22 marca w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Wody. Projekt został zrealizowany w ramach Szkoły Promującej Zdrowie.

W tegorocznych zadaniach skupiliśmy się na temacie walorów wody w naszym życiu i organizmie.

• W tym dniu uczniowie klasy II c wraz z nauczycielami Iloną Jodzis, Kingą Dworakowską i Magdą Orzoł zorganizowali akcję promującą picie wody. Na tę okoliczność dzieci z klas pierwszych narysowały portret kropli wody. Uczniowie klas drugich wykonali butelkowe stworkipotworki a klasy trzecie zaprojektowały plakaty z hasłami promującymi picie wody. Prace wykonane przez uczniów stanowiły piękną dekorację naszego korytarza. Wszyscy wzięli udział w apelu, podczas którego dowiedzieli się jak ważne jest dla naszego organizmu picie wody.

Hasłem do którego nawiązywaliśmy podczas przeprowadzonego na poziomie klas starszych apelu było: Wodę pijemy, bo zdrowia pragniemy.

W klasach 4-6 został przeprowadzony konkurs multimedialny przygotowany przez nauczycielki przyrody – panie: Małgorzatę Halber i Karolinę Klusek. Przyniesione prace prezentowały wysoki poziom tak, że trudno było dokonać wyboru. Wyróżnione prezentacje to: Grand Prix – Dominika Borkowska (6d), I miejsce: Gabriela Krasnowska i Gabriela Jastrzębska obie z klasy 6b, II miejsce: Oskar Konior (4e), Grzegorz Kłosiński (4a), Ola Bugalska (5b), III miejsce: Maja Hadło (4a) i Nikola Drobek (5f).

W tym dniu odbył się apel dla kl. 4-6 na temat korzyści wody dla organizmu człowieka. Dla wszystkich uczniów w szkole została zakupiona woda do picia. Symbolem tego dnia był kolor niebieski.

Za organizację akcji na poziomie kl. 4-6 odpowiedzialne były: Urszula Szczyplińska, Ewelina Baran, Monika Błażejak, Agnieszka Przybyszewska.

Każdy uczeń otrzymał butelkę wody ufundowaną przez firmę Żywiec. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję.

Zespół do spraw Szkoły Promującej Zdrowie