• KONCERT CHARYTATYWNY „Miłość niejedno ma imię”

• 08.08.2016 19:33
      • W ramach Dnia Patrona Szkoły 20 maja 2016 r. o godzinie 18:00 w Sali widowiskowej, odbył się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczono na pomoc uzdolnionym dzieciom z naszej szkoły. Koncert zaszczycili swoją obecnością włodarze naszej gminy Pan Burmistrz Marek Lipiński, który objął go swoim patronatem, Pani Wiceburmistrz Janina Miszewska, ks. Proboszcz Jan Popiel, dyrektorzy naszej szkoły i szkół zaprzyjaźnionych, nauczyciele, uczniowie, licznie przybyli rodzice oraz absolwenci.

• Inicjatorką tego wydarzenia była Julia Ukielska, wówczas uczennica klasy 6b a obecnie absolwentka naszej szkoły, która w zeszłym roku szkolnym wyszła z tą propozycją. Autorką scenariusza jest Pani Agnieszka Przybyszewska, która też wyreżyserowała koncert. Ilustracje do piosenek w formie prezentacji multimedialnych przygotowała Pani Ewelina Baran, a piękne dekoracje na scenie Pani Magdalena Bigos. Konferansjerzy to Monika Błażejak i Antoni Lazurko z 6b.

Koncert rozpoczął się motywem z filmu „Love story” wykonanym w duecie przez naszych muzyków Hannę Olszak i Marcina Kozieła a następnie pieśnią ,,Hymn o miłości” odśpiewaną przez chór oraz Pana Marcina Kozieła, który wspomógł koncert nie tylko świetnym głosem (wykonał również piosenkę zespołu Ira ,,Ona jest ze snu”) ale i akompaniamentem. Następnie Julia Ukielska zaśpiewała pieśń ,,Schowaj mnie”. Potem na scenie swoje talenty muzyczne prezentowały nauczycielki naszej szkoły panie: Hanna Lankiewicz, Paulina Idrian, Marlena Piękowska, Magda Orzoł, Mirosława Madej, Magdalena Bigos, Monika Błażejak, Katarzyna Supeł-Sokulska. Wykonały one piosenki takie jak: ,,Zakochani są wśród nas”, ,,Nie bądź taki szybki Bill”, ,,Brzydala”, ,,Serduszko puka w rytmie czacza”, ,,Mamma mia”, ,,Królu mój, Ty śpij, Ty śpij” i ,,Idź swoją drogą”.

W koncercie wzięła udział również absolwentka naszej szkoły, Weronika Rucińska, która zaśpiewała ,,Chodź, pomaluj mój świat” oraz jej mama, pani Marzena Rucińska – obdarowana  przez córkę w dniu urodzin bukietem kwiatów . Wystąpiła ona w duecie z Panem Marcinem Koziełem. Wykonali pieśń pt.,, Takie jest prawo miłości”.

Koncert nie mógłby się odbyć bez ogromnego zaangażowania uczniów: Alicja Michalska wykonała utwór „Serduszko puka w rytmie czacza” wraz ze swoją wychowawczynią Magdą Orzoł. Soliści w klasy 2c, pani Ilony Jodzis zachwycili swoim wykonaniem piosenki „Miłość rośnie wokół nas” natomiast uczniowie klasy 3 b zaśpiewali piosenkę „Najpiękniejszy kraj na ziemi” Haliny Kunickiej. Uczniowie poruszyli serca widowni swoimi wykonaniami piosenek takich jak: ,,Kto za Tobą w szkole ganiał”(Adam Nowak 5a, w choreografii Jan Moryc i Lena Walewska z 4e) , ,,O mnie się nie martw” Gabrysia Jastrzębską z 6b z tancerkami: Natalką Wasilewską, Weroniką Borecką, Wiktorią Skibą, Wiktorią Gazzera, Natalką Sobotka, Julką Rzeźnik ,,Alleluja” i „Kocham Cię życie” (Kamila Wieczorek 5c) i ,,A ja wolę moją mamę”(Gabrysia Żurawik z 5d). Chórek z klasy 6c (Basia Turas, Weronika Brodzińska, Maja Klimek) wspomagał swoim śpiewem duet nauczycielek w piosence „Mamma mia” Uczennice klasy 6b Natalia Wasilewska i Kinga Kahn wraz z Julką Ukielską poprowadziły imprezę.

Do wspólnego, muzycznego opisywania miłości włączyła się też publiczność, która czynnie uczestniczyła w karaoke do piosenki ,,Zawsze tam, gdzie Ty”, a na finał również śpiewała z nami ,,Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”.

Koncert wzbudził wiele emocji, poruszył serca. Wiele osób nie kryło łez. Rozśpiewana publiczność wtórowała występującym na scenie artystom tym małym i tym dużym. Brawom nie było końca.

Dla nas wszystkich koncert był ogromnym przedsięwzięciem, a gdy wszystko się udało, byliśmy najszczęśliwsi na świecie. Podziękowania należą się także naszej Świetlicy szkolnej, która włączyła się w przygotowania od strony logistycznej (bilety, kiermasz itp.). Szczególne podziękowania należą się Pani Katarzynie Jermakowicz, która koordynowała działania świetlicy, oraz pani Kierownik Agnieszce Konior.  Mamy ogromną nadzieję, że nie będzie to ostatnia tego typu impreza w naszej szkole. Dziękujemy za wsparcie finansowe. Zebraliśmy ponad 1000 zł.

Agnieszka Przybyszewska i Julia Ukielska