• Urodziny Biblioteki Szkolnej i Pasowanie na Czytelnika

• 08.08.2016 09:28
      • 22 października 2015 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka świętowała swoje 54 Urodziny. W specjalnie na tę okazję udekorowanej bibliotece szkolnej na wszystkich przybyłych gości czekała słodka niespodzianka. Chętni uczniowie mieli także możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w quizie ze znajomości lektur przygotowanym przez panią Jadwigę Myśliwiec i zdobycia nagrody. Wieść o urodzinach rozniosła się po szkole w mgnieniu oka. Można pokusić się o stwierdzenie, że tylu gości w czasie przerw, co tego dnia, biblioteka jeszcze nie miała.

• Tego dnia miało także miejsce inne bardzo ważne i podniosłe wydarzenie. Uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej, a tym samym zostali wpisami w poczet jej użytkowników. Uroczystość, która odbyła się w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury, uświetnił fantastyczny występ nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Udzieli  oni głosu postaciom z bajki „O księżniczce na ziarnku grochu”, odczytując ją na role w niezwykle brawurowy sposób. Na scenie pojawili się: pani dyrektor Barbara Makowska-Opala, pani wicedyrektor Iwona Seliwiak, pan wicedyrektor Przemysław Jeruszka, pani Marzenna Bendyk, pani Magda Świętochowska, pani Justyna Galant-Ignasiak, pani Anna Kostecka, pani Dorota Skupień, pani Jadwiga Myśliwiec, pani Katarzyna Supeł-Sokulska, pani Żaneta Duszyńska, pani Kinga Dworakowska, pani Małgorzata Jarzębska, pani Izabela Ługowska, Aleksandra Bugalska z kl. Vb, Wiktoria Pławska z kl. Vb, Jakub Krawczyk z kl. Va, Katarzyna Kowalczyk z kl. IIIf, Bartosz Krystowiak z kl. IIIf, Wiktor Biały z kl. IIIf, Mikołaj Majszykz kl. 3f.

Po duchowej i czytelniczej uczcie przyszedł czas na pasowanie, które poprowadziła pani Dorota Skupień. Pani dyrektor, poproszona o pełnienie zacnej powinności pasującego, przy pomocy magicznych atrybutów: ołówka i królewskiej korony, dokonała uroczystego pasowania pierwszoklasistów na czytelników. By ten wyjątkowy dzień nie odszedł zbyt szybko w zapomnienie, każdy nowo pasowany czytelnik otrzymał z rąk wicedyrektorów: pani Iwony Seliwiak i pana Przemysława Jeruszki  pamiątkowy dyplom.

Ponadto, tego dnia, Komisja Konkursowa w składzie: pani dyrektor Barbara Makowska-Opala, pani wicedyrektor Iwona Seliwiak, pani Joanna Chochlewicz po niezwykle trudnych obradach wyłoniła zwycięzców konkursów organizowanych i przeprowadzanych przez szkolną bibliotekę: „Najładniejsza zakładka do książki”, „Plakat reklamujący bibliotekę i czytanie”, szkolny etap Bemowskiego Konkursu Plastycznego „Książki naszych marzeń”.

Na zakończenie obfitującego w liczne wydarzenia dnia zostałyśmy miło zaskoczone pytaniem jednej z uczennic: – Kiedy znowu w bibliotece będzie tak fajna impreza? Odpowiadamy – już niebawem :-) Mamy dla naszych drogich czytelników w magicznym bibliotekarskim kalendarzu jeszcze wiele podobnych atrakcji.

Wszystkim, którzy wzięli udział w przedsięwzięciach organizowanych przez szkolną bibliotekę, składamy serdeczne podziękowania i pełne uznania ukłony.

Iwona Lenarcik