• Szkolne Dni Promocji Zdrowia „Wkręć się w sport i zdrowe odżywianie”

• 08.08.2016 19:43
      • Od kilku lat przeprowadzane są w naszej szkole liczne działania związane z propagowaniem zdrowego stylu życia. Podsumowaniem tych działań jest Dzień Promocji Zdrowia. Tegoroczny odbył się w dniach 23 i 24 maja 2016 r. pod hasłem: „Wkręć się w sport i zdrowe odżywianie”.

• W poniedziałek 23 maja cała społeczność szkolna zgromadzona w Sali widowiskowej mogła obejrzeć przedstawienie pt. „Szanuj zdrowie póki masz”, przygotowane przez p. Małgorzatę Muciek z klasą Vb, przy współudziale p. Eweliny Baran (prezentacje multimedialne) i uczniów samorządu szkolnego.

Wychowawcy otrzymali prezentacje multimedialne nt. zdrowego odżywiania (przygotowane przez p. Monikę Błażejak), które były prezentowane w klasach na godzinach wychowawczych. Ponadto zostały przygotowane ankiety podsumowujące wiedzę uczniów na ten temat. Ankiety zostały rozdane uczniom i zabrane do domu.

W klasach uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowywali kanapki, koktajle wykorzystując wiedzę o piramidzie zdrowego żywienia. Pyszne kanapki zostały zjedzone ze smakiem w czasie II śniadania.

We wtorek odbyła się „Moda owocowo- warzywna” – uczniowie przyszli do szkoły ubrani barwnie i kolorowo upodabniając się strojem do wybranego warzywa, owocu.

Kulminacją tego dnia była olimpiada sportowa pod hasłem: „Olimpiada dziewcząt i chłopców”. Zawody odbywały się na boiskach szkolnych. Konkurencje sportowe przygotowali nasi niezawodni nauczyciele WF-u, wykazując się niezwykłą kreatywnością. Choć uczniowie mocno rywalizowali ze sobą wszyscy świetnie się bawili.

Agnieszka Przybyszewska

Zespół Szkoły Promującej Zdrowie