• Festiwal Nauki 2016

• 09.08.2016 12:23
      • Wzorem lat ubiegłych, dnia 19 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki. Tegorocznej imprezie przyświecało hasło „Ciekawi Świata”. Tego słonecznego dnia, dziedziniec szkolny zamienił się w przestrzeń laboratoryjno-naukową. Na  przyszkolnym terenie rozstawione były stoiska, na których uczniowie klas 4-6 z ogromnym zaangażowaniem przedstawiali społeczności szkolnej różnorodne doświadczenia i prezentacje.

• Impreza rozpoczęła się o godz. 9.00 przemówieniem Pani Dyrektor Barbary Makowskiej - Opala  oraz Pana Burmistrza Dzielnicy Bemowo Pana Marka Lipińskiego. Następnie rozpoczął się pokaz ciekawych eksperymentów zaprezentowanych przez uczniów należących do koła przyrodniczego, pod kierunkiem nauczycieli przyrody p. Karoliny Klusek i p. Małgorzaty Halber.

Po pokazie uczniowie mogli przystąpić do oglądania stanowisk, które dotyczyły wszystkich dziedzin naukowych i każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.  Prezentowano m.in. jak samemu zrobić mydło, naturalne kosmetyki, zgłębić tajniki ciała ludzkiego jak również kosmosu. Miłośnicy gier komputerowych mogli zapoznać się z ich historią. Za poprawne odpowiedzi w quizach można było otrzymać słodkie nagrody.

Swoje stoisko mieli również nasi Goście - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 150 wraz z opiekunem, jak również dziennikarka stacji TVN Pani Anna Kalczyńska, która zainteresowała zgromadzonych spektakularnym doświadczeniem z wykorzystaniem suchego lodu. Z wielkim zainteresowaniem oglądała też projekty uczniów z naszej szkoły. W sali lekcyjnej swój wykład, połączony z pokazem sprzętu do obserwacji nieba, miał przedstawiciel Towarzystwa Miłośników Astronomii, który w niebywale interesujący sposób przybliżał uczniom ciekawostki astronomiczne.

W trakcie trwania Festiwalu Nauki odbyły się dwa konkursy. Pierwszy z nich, na najciekawsze stanowisko, wygrał Ziemowit Filipkowski z kl. VI a, który oczarował jury swoją prezentacją dotyczącą skał i minerałów, z kolei w konkursie wiedzy na temat prezentowanych stanowisk najlepszy okazał się Maciej Piwowarczyk z kl. IV c.

Szkolny Festiwal Nauki stał się kolejny raz możliwością zaprezentowania swoich zainteresowań, pasji, pozwolił  poznać tajniki kosmosu, ludzkiego mózgu, chemii, a także podejrzeć tajemniczy świat owadów i sprawdzić się w roli… „szalonego naukowca”.

Do zobaczenia za rok!!

Relacja Dzień dobry TVN