• Dzielnicowe Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

• 08.08.2016 15:44
      • Dnia 24 lutego 2016r. nauczyciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie zorganizowali Dzielnicowe Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych na Bemowie. Honorowy Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Burmistrz ielnicy Bemowo m. st. Warszawy, Pan Marek Lipiński.

• Podczas uroczystej Gali gościliśmy uczniów, nauczycieli z bemowskich szkół podstawowych, rodziców oraz przedstawicieli Dzielnicy Bemowo. Otwarcia uroczystości dokonał Burmistrz Dzielnicy Bemowo, Pan Marek Lipiński oraz Pani Dyrektor naszej szkoły Barbara Makowska-Opala.

Gościem honorowym był Naczelnik Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji, Pan Mariusz Lenczewski, który opowiedział bemowskim internautom o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą nieumiejętne korzystanie z Internetu. Udzielił wskazówek, jak chronić swoją prywatność i jak bezpiecznie korzystać z zasobów sieci, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.

Następnie uczniowie klasy 5c i 5d zaprezentowali pouczające przedstawienie „Bądź bezpieczny w Internecie”, wcielając się w  postacie z popularnej bajki „Smerfy”. Poruszono m. in. problem zawierania internetowych znajomości z obcymi, publikowania w sieci swoich danych osobowych, przesyłania zdjęć. Na szczęście wszystkie niebezpieczne zachowania mieszkańców Wioski Smerfów zakończyły się pozytywnie. Papa Smerf potrafił znaleźć wyjście z każdej trudnej sytuacji. Natomiast Gargamel, sprawca aktu cyberprzemocy został ukarany. Na koniec wszyscy aktorzy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Nie jesteś anonimowy w Internecie”.

Potem Burmistrz Dzielnicy Bemowo, Dyrektorzy naszej szkoły oraz Naczelnik Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji wręczyli dyplomy i nagrody laureatom i uczniom wyróżnionym w Dzielnicowym Konkursie Multimedialnym dla klas I-VI „Bezpieczna przygoda z Internetem”. Konkurs zorganizowały nauczycielki naszej szkoły, a fundatorem nagród była Dzielnica Bemowo.

Nagrodzone prace konkursowe zostały zaprezentowane podczas uroczystości. Wszyscy nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymali podziękowania. Relacja z Dzielnicowych Obchodów DBI 2016 była kilkakrotnie emitowana w lokalnej telewizji TV Górczewska.

Piękna dekoracja to dzieło Pań: Magdaleny Bigos, Katarzyny Kowalskiej, Eweliny Baran, Małgorzaty Michniewicz i Renaty Zygadło. Rzeczywiście można było czuć się jak w bajce.

Oprawę muzyczną przygotował Pan Marcin Kozieł.

Hanna Lankiewicz