• Spotkanie z biblioteką

• 08.08.2016 08:40
      • 28 i 29 września 2015 r. biblioteka szkolna przygotowała dla rodziców akcję informacyjną „Spotkanie z biblioteką”. W poniedziałkowe i wtorkowe popołudnie, na rodziców, którzy przybyli na spotkania z wychowawcami, czekały czytelnicze informacje i wyzwania. Na holu I-ego piętra umieszczono stoisko, przy którym rodzice uczniów SP nr 82 w Warszawie mogli zobaczyć, jakie książki najchętniej wypożyczają ze szkolnej biblioteki ich dzieci, przekonać się, dlaczego warto czytać dzieciom i co daje czytanie, dowiedzieć się jakie konkursy ma do zaoferowania biblioteka i dlaczego jest dobrym miejsce dla człowieka. Ponadto rodzice, niekiedy wraz ze swoimi pociechami, chętnie wzięli udział w zbiórce książek i ofiarowali szkolnej bibliotece wiele ciekawych publikacji.

• Rodzice mogli również udzielić wywiadu młodym adeptkom dziennikarstwa i odpowiedzieć na pytania dotyczące czytania książek. W rolę reporterek wcieliły się uczennice z klasy 6 b, dla których przeprowadzona akcja okazała się nie tylko wyzwaniem, ale także świetną i ciekawą lekcją. Chętni rodzice mogli także podzielić się swoimi przemyśleniami na temat czytania, napisać, dlaczego warto czytać oraz jaką literaturę lubią czytać zarówno oni sami, jak i ich pociechy.

Mamy nadzieję, że akcja przybliżyła rodzicom pracę biblioteki szkolnej, a także skłoniła do niejednej refleksji na temat czytania.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom, którzy aktywnie wzięli udział w naszej akcji, udzielili ciekawych wywiadów młodym reporterkom, podzielili się z nami swoimi przemyśleniami na temat czytania oraz ofiarowali książki szkolnej bibliotece.

Nauczyciele-bibliotekarze