• Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów i ich Rodziców

• 08.08.2016 15:29
      • Dnia 18 lutego, w godzinach popołudniowych, odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów i ich Rodziców. W trakcie spotkania Rodzice zostali zapoznani z ofertą edukacyjną i opiekuńczo- wychowawczą szkoły, natomiast dzieci brały udział w licznych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli naszej placówki. Wachlarz propozycji zajęć był bardzo zróżnicowany. Dzieci mogły wziąć udział w zajęciach plastycznych, wykonać ekologiczną zabawkę, pouczyć się języka angielskiego, pobawić się chustą animacyjną Klanzy, potańczyć i pośpiewać na zajęciach muzycznych, wykonać gimnastykę buzi i języka u logopedy lub nauczyć się podstawowej obsługi tablicy multimedialnej.

• Przy wejściu do sali gimnastycznej Rodzice zostali powitani przez uczniów, którzy rozdawali broszurki z informacjami na temat działalności szkoły. Każde dziecko otrzymało upominek, zawieszkę, wykonaną przez Panią Danutę Zaborską nauczyciela świetlicy.

W części oficjalnej Pani Dyrektor Barbara Makowska- Opala przedstawiła rodzicom i opiekunom prezentację multimedialną dotyczącą oferty naszej szkoły. Następnie Pani wicedyrektor Iwona Seliwiak zaprezentowała proces rekrutacyjny do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych.  Pan wicedyrektor Przemysław Jeruszka przybliżył rodzicom zagadnienie pomocy psychologiczno- pedagogicznej w naszej szkole. Pani Agnieszka Konior kierownik świetlicy mówiła o działalności opiekuńczo - wychowawczej, czyli jak wygląda praca świetlicy szkolnej, a nauczycielki kształcenia zintegrowanego panie Joanna Chochlewicz i Kinga Dworakowska omówiły podstawę programową do klasy pierwszej oraz gotowość szkolną dziecka sześcioletniego.

Po przedstawieniu oferty szkoły był czas na pytania rodziców do Pani Dyrektor. Po części oficjalnej rodzice mogli zwiedzić szkołę wraz z nauczycielami kształcenia zintegrowanego, którzy oprowadzali po szkole i odpowiadali na pytania.

Magda Orzoł