• Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji dla kl. IV-VI

• 08.08.2016 12:49
      • Tolerancja jest chroniona przepisami prawa. UNESCO w 1995 roku przyjęło Deklarację Zasad Tolerancji.

Artykuł 1 Deklaracji Zasad Tolerancji brzmi: "Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja - wartość, która czyni możliwym pokój - przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju."

• Dnia 27 listopada odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji dla klas IV-VI, który przygotowały klasy integracyjne VIe, Vd, IVd  pod opieką nauczycieli: H. Lankiewicz, R. Zygadło, E. Dorskiej, K. Klusek i M. Piękowskiej, M. Kozieł.

Uczestnicy apelu wysłuchali piosenek i wierszy oraz słów patrona naszej szkoły Jana Pawła II nawołujących do tolerancji, akceptacji oraz poszanowania godności drugiego człowieka. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli film pokazujący jak zachowywać się wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz filmiki laureatów szkolnego konkursu multimedialnego „Jestem życzliwy na co dzień”.

Szkolona Komisja Konkursowa w składzie: J. Jakubowska, A. Gidzińska, K. Jermakowicz-Rogowska i M. Piękowska wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce – uczniowie kl. 6b: Amelia Stecz, Julia Rzeżnik, Weronika Borecka

II miejsce – uczniowie kl. 6a: Patryk Rukat, Teodor Pawłowski, Tomasz Startek, Weronika Plebanek, Wiktor Latuszek, Zuzanna Smoleńska

Nagrody za udział w konkursie ufundowała Rada Rodziców SP82.

Marlena Piękowska