• Piknik Sportowo-Integracyjny realizowany w ramach  Bemowskich Dni Osób Niepełnosprawnych
      • Piknik Sportowo-Integracyjny realizowany w ramach Bemowskich Dni Osób Niepełnosprawnych

• 08.08.2016 20:43
      • W sobotę 11 czerwca 2016 roku na terenie naszej szkoły, odbyła się rodzinna impreza plenerowa o charakterze sportowo-integracyjnym. Współorganizatorem oprócz naszej szkoły, był Urząd  Dzielnicy Bemowo (Wydział Sportu i Rekreacji , Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia), Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci  Osób Niepełnosprawnych "Bliżej Dziecka", Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Opiekunów „Nadzieja”.

• Na scenie wystąpili uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali swoje talenty i umiejętności. Dzieci z klas młodszych prezentowały śpiew, taniec i wiersze.

Swoim występem zachwycił także nauczyciel muzyki pan Marcin Kozieł prezentując krótki recital.

W części kulturalnej uczestnicy pikniku mieli okazję obejrzeć występ znanego zespołu Czessband.

Część integracyjno-sportowa rozpoczęła się rajdem rowerowym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Bliżej Dziecka”. Uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele, rodzice a także osoby niepełnosprawne i przedstawiciele Urzędu Dzielnicy z Panem Wiceburmistrzem Grzegorzem Kucą na czele.

Na boiskach szkolnym odbywały się liczne konkurencje sportowe przygotowane przez naszych nauczycieli WF-u (WF z klasą), w których startowali dorośli i dzieci. Powodzeniem cieszyła się sztafeta rodzic-dziecko,  a najwięcej widzów zgromadził mecz w „Dwa Ognie” nauczycielki przeciwko zespołowi złożonemu z mam naszych uczniów. „Matka” nauczycielek, waleczna Pani Dyrektor Barbara Makowska-Opala, dzielnie prowadziła w bój swoje „dzieci” – tak,  że drużyna nauczycielska zwyciężyła. Przeciwniczki – mamy  wykazywały się świetną kondycją i nie poddały się tak łatwo. Mecz był wyrównany i bardzo emocjonujący.

Na jednym ze stoisk nasza drużyna DI, zwyciężczynie konkursu kreatywności w USA, dziękowały wszystkim, którzy umożliwili im wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

Na pikniku można się było posilić. Kebaby, pyszne pierogi, gołąbki, grochówka no i oczywiście kawa, herbata – to zasługa Stowarzyszenia Niepełnosprawnych, a ciasta upiekły mamy z Rady Rodziców.

Najmłodsi mogli poskakać i pozjeżdżać na „Dmuchanych zamkach”, albo poszaleć w krainie klocków. Malowanie buziek i kapelusze z szarego papieru nieodmiennie cieszyły się wielkim zainteresowaniem dzieci.

Nauczyciele naszej szkoły  przygotowali stoiska, dzieci do występu, brali udział w meczach, sędziowali konkurencje sportowe.

Tegoroczny piknik tętnił życiem. Cieszy to, że tak wiele rodzin skorzystało z zaproszenia i bawiło się korzystając z ciekawej oferty przygotowanej przez organizatorów.

Imprezę prowadziły konferansjerki panie Ewelina Baran i Marlena  Piękowska.

Koordynatorem pikniku była pani Urszula Szczyplińska

Agnieszka Przybyszewska