• Szkolny Dzień Promocji Zdrowia 2016 klas I-III

• 08.08.2016 19:50
      • Szkolny Dzień Promocji Zdrowia 2016 klas I-III pod hasłem: „Szkolna akcja - zdrowe życie -  świeże soki - ciała aktywacja”.

Od 2007 roku w naszej szkole organizujemy liczne działania związane z realizacją założeń projektu Szkoły Promującej Zdrowie i propagowaniem szeroko pojętego zdrowia. Podsumowaniem całorocznych działań jest uroczyście obchodzony Szkolny Dzień Promocji Zdrowia. Tegoroczny odbył się dnia 23 maja b.r.

• Uczniowie klas 1-3 z I-szej i II-giej zmiany mogli obejrzeć przedstawienie w formie kabaretu -„Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”  przygotowane przez p. L. Hałkę i p. M. Jarzębską oraz uczniów klasy 3d.  Wzięli udział w wykładzie na temat zdrowego odżywiania przygotowanym przez dietetyka p. Katarzynę Pieczyńską i animatorkę Fundacji „Szkoła na Widelcu”.

Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorowe koszulki upodabniając się strojem do wybranego warzywa, owocu, prezentując „Modę owocowo - warzywną”. W tym dniu gościliśmy panią Agnieszkę Skurę - Koordynatora Okręgowego Pierwszej Pomocy

Mazowieckiego Oddziału PCK oraz panią Aleksandrę Kiełczewską, które przeprowadziły wśród chętnych klas warsztaty z pomocy przedmedycznej.

Na korytarzu I-szego piętra znalazło się również stoisko stomatologiczne – na którym stomatolog pani K. Regulska, mama ucznia z klasy 3d, radziła każdemu jak należy dbać o higienę jamy ustnej.

W ramach kulinarnej świetlicy – na patio zostało zorganizowane stoisko, gdzie p. I.Gas i p. G.Łada-Krasnowska serwowały świeżo wyciśnięte soki z marchwi i jabłek, które otrzymaliśmy w ilości 10 skrzynek w ramach realizowanego programu: „Warzywa i owoce w szkole”. Chętni uczniowie mogli również zjeść zdrowy pop corn bez soli - to zdrowa alternatywa dla chipsów.

Na boiskach szkolnych odbywało się wiele działań sportowych m.in. tor przeszkód  przygotowany przez p. M. Radomirskiego oraz pokaz judo przygotowany przez p. M. Nowak. W sali rehabilitacji pod opieką p. M. Piękowskiej i p. A. Minkuszek uczniowie i ich opiekunowie mogli uczestniczyć w pokazie technik relaksacyjnych.

Od godziny 9.00 do godz. 14.30 na korytarzach parteru i I-szego piętra odbył się kiermasz zdrowych przekąsek. W tym roku zbieraliśmy datki na zakup stojaków rowerowych.

W czasie zeszłorocznej akcji klasy I - III  zebrały kwotę: 351 zl 75 gr.

W tegorocznej akcji klasy I - III  zebrały łącznie kwotę  1.288 zł 60gr !!!  Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w obchody Szkolnego Dnia Promocji Zdrowia.

Z podziękowaniami Wszystkim Uczestnikom za zaangażowanie.

Małgorzata Jarzębska

Koordynator działań