• II Edycja Szkolnego Tygodnia Kreatywności za nami

• 08.08.2016 18:43
      • W dniach 18-22 kwietnia w naszej szkole miało miejsce wiele wydarzeń, którym przyświecał jeden cel - rozwijanie kreatywności naszych wychowanków. W związku z tym iż kreatywność lub zamiennie stosowane pojęcie myślenia twórczego, jest jednym z filarów Koncepcji Pracy SP 82, tydzień obfitował w zadania natury twórczej. Uczniowie klas młodszych i starszych przez cały tydzień mierzyli się z zadaniami i zagadkami rozwijającym twórcze myślenie.

• W świetlicy dzieci tworzyły innowacje odnoszące się do gry Minecraft, a stworzoną wystawę mogliśmy podziwiać w holu głównym.

Starsze klasy uczestniczyły w spotkaniu z pisarką - Marią Krasowską oraz pokazały szkolnej społeczności spektakl „Książka przed sądem”.

Rodzice wraz z dziećmi mieli okazję uczestniczyć w wykładzie eksperta- dr Agaty Gajdy z Akademii Pedagogiki Specjalnej, która wyjaśniała m.in. zależność kreatywności i jej rozwoju z wynikami w nauce u dzieci w wieku szkolnym.

We czwartek społeczność szkolna prezentowała się wybitnie kolorowo. A to za sprawą kreatywnych nakryć głowy, które dumnie prezentowały: panie woźne, Dyrekcja, dzieci i nauczyciele. W klasach młodszych odbyła się z tej okazji barwna parada, która uwieńczona wspólnym okrzykiem „czapki z głów” podsumowała Dzień Kreatywnej Czapki.

W piątek odbył się Apel Podsumowujący Szkolny Tydzień Kreatywności, na którym zostali nagrodzeni uczniowie z najbardziej kreatywnymi, innowacyjnymi, pracochłonnymi i własnoręcznie wykonanymi czapkami. Gratulujemy pomysłowości i zapału! Na tej uroczystości miała miejsce premiera pierwszego w historii słuchowiska z wierszami Juliana Tuwima, które przygotowały wszystkie dzieci z klasy 2 e pod kierunkiem wychowawczyni- Joanny Chochlewicz. Tu pragniemy gorąco podziękować: Bemowskiemu Centrum Kultury za udostępnienie studia nagrań oraz rodzicom- panu Pawłowi Miłoszewskiemu za zrealizowanie nagrań i panu Piotrowi Kozieradzkiemu za zmontowanie filmu, panu Marcinowi Koziełowi za skomponowanie muzyki do radiowego dzieła oraz uczniom klas starszych za wykonanie animacji do niektórych wierszy.

Na apelu również zaprezentowały się dwie szkolne drużyny, które brały udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu. Pani Dyrektor Barbara Makowska-Opala wraz z wiodącym sponsorem prezesem Jackiem Więckiem wręczyła dzieciom z obu drużyn medale i statuetki, a drużynie zwycięskiej życzyła powodzenia na Światowych Finałach Olimpiady Kreatywności w Stanach Zjednoczonych.

Szkolny Tydzień Kreatywności zakończył się z dniem 22 kwietnia, ale data ta ma odzwierciedlenie jedynie w kalendarzu. Rozwijanie kreatywności w naszej szkole odbywa się nieustająco, a wszystkim nam dopingującym życzymy niech moc kreatywności będzie z Wami każdego dnia! Do zobaczenia i usłyszenia za rok!

Joanna Chochlewicz