• Koncert finałowy I Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Zapytaj o Polskę”

• 08.08.2016 12:05
      • Koncert finałowy I Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Zapytaj o Polskę” odbył się w przeddzień święta niepodległości 10 listopada 2015 roku o godzinie 14. Pomysłodawcą Festiwalu jest Dyrektor SP nr 82 Pani Barbara Makowska-Opala. Dla naszej szkoły, której patronuje wielki Polak i Patriota Jan Paweł II jest to rzecz oczywista, by propagować patriotyzm. Stąd pomysł na ten Festiwal. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Bemowa pan Marek Lipiński. Na sali widowiskowej znaleźli się finaliści konkursu wraz z opiekunami, przedstawiciele Rady Rodziców,  samorządu Dzielnicy Bemowo, kombatanci, harcerze oraz uczniowie, rodzice i nauczyciele.

• Jury konkursu wyłoniło wielu uzdolnionych wykonawców zarówno w kategorii soliści jak i zespoły. Finaliści zaprezentowali się na scenie. Widzowie mogli z łezką w oku obserwować jak młode pokolenie pieśnią i piosenką patriotyczną oddaje hołd pokoleniom Polaków, którzy walczyli o wolną Polskę. Zaś zdobywcy nagrody Grand Prix - zespół „Why not” ze Szkoły Podstawowej nr 150 przy ul. Tommeego 1, wzbudzili podziw i zachwyt widowni swoim występem pełnym żołnierskiej  werwy. W przygotowanie Festiwalu zaangażowało się wielu nauczycieli SP nr 82, śpiewając w nauczycielskim chórze, który zaprezentował kilka pieśni patriotycznych. Koordynatorką ds. przygotowania Festiwalu była pani Anna Przybyła w czym wspierała ją pani Monika Błażejak. Prezentacje do pieśni i piosenek przygotowała pani Ewelina Baran, dekoracją zajęła się pani Magdalena Bigos oraz pani Katarzyna Kowalska, aranżacje do piosenek przygotował pan Marcin Kozieł, który wykonał piosenkę przewodnią a reżyserią koncertu zajęła się pani Agnieszka Przybyszewska. Przygotowanie i drukowanie dyplomów – to panie Ewelina Baran i Hanna Lankiewicz. Plakat i logo Festiwalu wykonała pani Agnieszka Miłaszewicz – rodzic. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

Agnieszka Przybyszewska