• Dzień Tańca i Piosenki - XI edycja

• 08.08.2016 20:41
      • Dnia 10 czerwca 2016r. w Sali Widowiskowej odbył się Dzień Tańca i Piosenki, w którym wzięli udział uczniowie ze SP nr 82. Już po raz jedenasty młodzi tancerze i wokaliści spotkali się na scenie, aby tym razem podsumować artystyczny rok szkolny 2015/2016.  Uczestników i zaproszonych gości powitała p. Barbara Makowska-Opala – dyrektor szkoły, która życzyła niezapomnianych wrażeń podczas występów.

• Ta uroczystość ma już swoją tradycję i rangę. Jej głównym celem jest aktywizacja dzieci do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz promocja talentów tanecznych i wokalnych.

Na parkiecie zaprezentowało się ok. 80 adeptów tańca i śpiewu. Podczas imprezy pięknem tańca zachwyciły szkolne zespoły : Rytm, Tempo I, Tempo II pod kierunkiem    p. Joanny Cegielskiej. Publiczność oglądała przede wszystkim choreografie do piosenek m.in. z musicalu „Grease” i „ Cabaret” Natomiast znane i mniej znane  utwory zabrzmiały w wykonaniu solistek i zespołów wokalnych pod kierunkiem p. Hanny Olszak, p. Mirosławy Madej, Joanny Cegielskiej i Marcina Kozieł. Podczas uczty artystycznej uczestnicy spotkania usłyszeli m.in. piosenki „Kiedy tylko spojrzę” w wykonaniu Kamili Wieczorek , „New York, New York” w interpretacji Karoliny Zaborek oraz „ Na raz, na dwa” w odtworzeniu Alicji Kasprowicz.

Uczestnikom Dnia Tańca i Piosenki towarzyszyły wzruszenia i emocje. Oczywiście wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości V-ce Dyrektor Szkoły p. Iwona Seliwiak podziękowała szkolnym artystom oraz ich opiekunom za widowiskowy wysiłek. Jest to dobry początek, aby wytrwałej i uporczywej  pracy stać się mistrzami parkietu i mikrofonu. Wiele osób odnosiło już sukcesy na szczeblu stołecznym i wojewódzkim. Gratulujemy smiley

Podziękowania składamy również p. Marzenie Ożarowskiej za pomoc przy czynnościach organizacyjnych związanych z występami. Dziękujemy smiley.

Organizator uroczystości

Joanna Cegielska