• Spotkanie autorskie z Dorotą Mularczyk

• 14.06.2019 20:59
      • 4 czerwca 2019r. odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie zorganizowane przez bibliotekę szkolną z panią Dorotą Mularczyk, autorką książek fantastyczno-przygodowych dla dzieci w wieku 9 14 lat oraz bajek

i wierszyków dla najmłodszych.

Pisarka przeprowadziła cykl zajęć tematycznych dla uczniów klas 1-5, których celem było rozbudzenie ciekawości czytelniczej, rozwijanie wyobraźni

i zainteresowań dzieci.

• Młodszym dzieciom z klas 1-3 autorka przybliżyła okoliczności powstawania swoich utworów, wyjawiła skąd bierze pomysły na książki i kim są bohaterowie jej dzieł. W Formie prelekcji przedstawiła uczniom „Opowieści ze świata pszczół”. Z racji, iż autorka interesuje się pszczelarstwem opowiadała dzieciom o ciekawych doniesieniach dotyczących życia i zwyczajów pszczół. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji po czym mieli okazję zadawać pytania, na które pisarka udzielała precyzyjnych odpowiedzi.

Uczniom z klas 4-5 pani Dorota Mularczyk przybliżyła własną twórczość a przede wszystkim serię książek „Magiczny świat tuż za płotem”, „Szkarada z głębin”, „Kotopiramidon”, czy „Pies , który mówi”. To tylko niektóre z utworów, utrzymane w klimacie  przygody i fantazji, bez agresji i skomplikowanych problemów. Autorka poruszyła przy tym temat konsekwencji nadmiernego korzystania z komputerów.

Spotkanie z panią Dorotą Mularczyk przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci nagrodziły pisarkę brawami. Autorka ogłosiła konkurs na „Rysunki do kolorowanek dla najmłodszych”. Najciekawsze prace umieści w swoich książkach. Na zakończenie uczniowie mogli zakupić książki na których autorka złożyła autograf.

Dorota Skupień