• Wieczór poezji i promocja tomiku "Dziecięcym piórem"

• 03.04.2017 09:56
      • Od lutego do grudnia 2016 r. w naszej szkole był realizowany projekt „Uczniowie SP 82 wydają tomik poezji Dziecięcym piórem” w ramach Programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne.
      • Projekt polegał na samodzielnym stworzeniu i wydaniu przez uczniów tomiku poezji z ich własnymi wierszami. W przedsięwzięciu wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły, dziś w większości już jej absolwentów, którzy w marcu 2016 r. zostali laureatami konkursu poetyckiego „Magia słów”.

Celem, który przyświecał projektowi, było zwiększenie kompetencji literacko – artystycznych jego uczestników, poprzez wydanie tomiku wierszy.

Na projekt składało się wiele działań udoskonalających i rozwijających umiejętności językowe, literackie, graficzne, edytorskie, czy fotograficzne.

Dzięki projektowi nasi poeci samodzielnie stworzyli i wydali tomik poezji, stając się jednocześnie młodymi twórcami kultury.

8 grudnia 2016 r. był dniem promocji stworzonego przez uczniów tomiku. Nauczyciele języka polskiego w wielu klasach 4-6 zaprezentowali młodzieży twórczość ich kolegów.

Tego dnia o godz. 17:00 odbył się wieczór poezji „Dziecięcym piórem”, podczas którego zaproszonym gościom: Dyrekcji szkoły, nauczycielom i wychowawcom, rodzicom oraz bliskim swoją twórczość zaprezentowali młodzi poeci. Spotkanie zostało poprowadzone przez panie: Iwonę Lenarcik, koordynatora projektu oraz panią Katarzynę Supeł-Sokulską.

Jedna z sal świetlicy szkolnej została zamieniona w nastrojową, pełną świec, literacką kawiarenkę, w której na przybyłych gości czekał słodki poczęstunek.

Po powitaniu przez prowadzące, przyszedł czas na podsumowanie poszczególnych działań projektu, które zebranym przedstawili sami uczestnicy: Gabrysia Jastrzębska, Jagoda majorek i Paweł Ćwikilewicz. Tłem do ich prezentacji były zdjęcia obrazujące wspomniane działania.

Następnie, przybyli na wieczór goście, wysłuchali wierszy, czytanych przez autorów. Tu podobnie tłem były zdjęcia stanowiące ilustracje do wierszy oraz nastrojowa muzyka. Występ młodych artystów wzbudził w słuchaczach wiele wzruszeń.

Po zaprezentowaniu się poetów i po podziękowaniu koordynatora projektu, głos zabrała pani dyrektor Barbara Makowska-Opala, która pogratulowała uczestnikom ich talentu, sukcesu i uzyskanego efektu. Pani dyrektor podziękowała uczniom za trud i pracę oraz udział w projekcie, a następnie wręczyła im upominki i tomiki wierszy.

W czasie wieczoru poetyckiego tomiki poezji wręczono młodym twórcom i ich rodzicom, wychowawcom, przybyłym gościom.

W przygotowanie wieczoru poezji włączyło się wiele osób: Dyrekcja szkoły, panie: Katarzyna Supeł-Sokulska, Katarzyna Jermakowicz-Rogowska i nauczyciele świetlicy, Magdalena Bigos, pan Marcin Kozieł, który ułożył muzykę do kilku wierszy oraz pracownicy administracji i obsługi.

Dziękujemy!

Młodym poetom gratulujemy ich dzieła i życzymy napisania jeszcze wielu wspaniałych wierszy, które zachwycą nawet tych najbardziej wymagających czytelników.

Iwona Lenarcik