• Światowy Dzień Książki i spotkanie autorskie z młodą pisarką, Marią Krasowską

• 16.05.2016 13:41
      • 20 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 w Warszawie obchodzono Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji nauczyciele bibliotekarze przy pomocy pani Małgorzaty Muciek i młodych aktorów z Koła Teatralnego przygotowali specjalny apel poświęcony książce.
      • Obchody wspomnianego święta wpisały się w Szkolny Tydzień Kreatywności, który odbywał się pod hasłem: „Zaczytani – Zainspirowani… po prostu Kreatywni”.

Przybyłych do sali widowiskowej nauczycieli i uczniów klas IV-VI przywitały uczennice z klasy 6b wraz z panią Iwoną Lenarcik, które wprowadziły publiczność w tematykę kreatywności oraz Światowego Dnia Książki, podkreślając, że książka to działo iście kreatywne tworzone przez niezwykle twórczy umysł.

Młodzi aktorzy z Koła Teatralnego pod opieką pani Małgorzaty Muciek przygotowali fantastyczne przedstawienie: „Książka przed sądem", które uzmysłowiło publiczności, jak cennym skarbem jest ona dla nas oraz skłoniło do refleksji nad miejscem książki we współczesnym świecie.

Tłem do całego apelu była piękna prezentacja przygotowana przez panią Ewelinę Baran.

W czasie apelu nagrodzono uczniów, którzy wykazali się niezwykłą pomysłowością, oryginalnością i twórczością, czyli laureatów konkursu poetyckiego „Magia słów” organizowanego w ramach projektu „Uczniowie SP 82 wydają tomik poezji Dziecięcym piórem” będącego realizacją programu Biura Edukacji miasta stołecznego Warszawy „Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne” oraz laureatów konkursu na najlepszą recenzję książki „Moja ulubiona książka” organizowanego przez szkolną bibliotekę.

Sponsorem nagród w konkursie poetyckim było Biuro Edukacji miasta stołecznego Warszawy, natomiast w konkursie na najlepszą recenzję - Rada Rodziców Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 w Warszawie.

Po wręczeniu nagród na scenę został zaproszony specjalny gość - młoda pisarka, blogerka i laureatka wielu konkursów literackich, pani Maria Krasowska. Pani Maria w czasie spotkania opowiadała w sposób niezwykle ciekawy nie tylko o napisanej przez siebie książce „Wyspa X”, ale także o swoim życiu, przygodach, podróżach i pasjach, o tym, dlaczego warto czytać. Pokazała publiczności wiele zdjęć, stanowiących dopełnienie jej niesamowitej opowieści. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwali się historii opowiadanej przez tak kreatywną i twórczą, niebojącą się wyzwań, mającą wiele pomysłów, realizującą swoje marzenia, kochającą książki osobę. Swoim wystąpieniem pani Maria zainspirowała uczniów, także tych nieśmiałych, do zadawania wielu bardzo ciekawych pytań, na które odpowiadała cierpliwie i równie interesująco. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Barbara Makowska-Opala, która podziękowała za przygotowanie apelu i wyjątkowe, pełne  pozytywnych emocji i przeżyć spotkanie.

Nauczyciele-bibliotekarze