• XXXIV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej – etap szkolny

• 23.11.2017 12:19
      • Wszystkich uczniów z klas 4 - 7, którzy piszą wiersze
        lub opowiadania zapraszamy do udziału w

XXXIV Międzynarodowym Konkursie

Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży
        im. Wandy Chotomskiej

• Regulamin Konkursu – etap szkolny:

1. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas 4 - 7.
        2. Tematyka wierszy i opowiadań jest dowolna.
        3. Właściwie przygotowane prace konkursowe: zestaw kilku wierszy (minimum 3) bądź opowiadanie lub dramat (do 10 stron maszynopisu) wraz z kartą zgłoszeniową należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 22 grudnia 2017 r.
          Na początku stycznia 2018 r. Szkolna Komisja Konkursowa wybierze laureatów etapu szkolnego Konkursu, których prace zostaną wysłane do Głównego Organizatora. Prosimy, by prace składane na konkurs zostały wcześniej skonsultowane z opiekunem np. nauczycielem języka polskiego.
        4. Dla pełnego obiektywizmu, w kategorii poezji – każdy autor proszony jest o przygotowanie kilku wierszy (minimum 3).
        5. Wiersze i opowiadania powinny być podpisane następująco: imię i nazwisko autora, klasa, szkoła, miejscowość; imię i nazwisko prowadzącego nauczyciela lub opiekuna.
        6. Organizator prosi o:

- przygotowanie opowiadań lub utworów dramatycznych do 10 stron maszynopisu;

- podpisanie i spięcie opowiadania każdego uczestnika;

- podpisanie każdej strony z wierszami młodych literatów;

- przygotowanie przez uczestnika każdego z wierszy na osobnej stronie;

- złożenie wraz z pracami wypełnionej karty zgłoszeniowej, udostępnionej poniżej  (lub na stronie internetowej Gimnazjum nr 2 – gimnazjum2slupsk.edupage.org – w zakładce – Międzynarodowy Konkurs Literacki;)

- dołączenie podpisanej płyty CD zawierającej jedynie teksty prozatorskie – opowiadania i dramaty; (teksty poetyckie nie wymagają nagrywania na płytę CD).

1. Składane na konkurs teksty nie mogą w żaden sposób naruszać praw autorskich innych twórców oraz nie mogą być wcześniej publikowane.
        2. Ogłoszenie wyników szkolnego etapu XXXIV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej nastąpi 8 stycznia 2018 r. na stronie internetowej Szkoły.

Karta_zgloszeniowa_uczestnika_2017_2018.doc

Więcej informacji na stronie:

Iwona Lenarcik