• Arteterapia i muzykoterapia w świetlicy szkolnej

• 18.05.2023 14:56

• W świetlicy szkolnej w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych - dofinansowywania projektu edukacyjnego przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy odbywają się niezwykle ciekawe zajęcia dla dzieci. Chętni uczniowie uczęszczają na zajęcia z arteterapii prowadzone przez Panie Dominikę i Monikę. Ponadto elementy arteterapii i muzykoterapii są wprowadzone do codziennych zajęć świetlicowych. Dzięki temu uczniowie mają szansę odpocząć przed lekcjami lub po nich, wyciszyć umysł i rozwijać swoją kreatywność.
        • No to chrup!

• 19.03.2020 15:45
        • No to chrup!

Warzywa z dipem to świetny pomysł na lekką, niskokaloryczną przekąskę. Przygotowanie

zajmuje dosłownie chwilę, a co najważniejsze do dipu można podać swoje ulubione,

sezonowe warzywa. Poza wymienionymi poniżej (papryka, marchewka, ogórek, seler

naciowy) można użyć pietruszki, rzodkiewek, kalarepy, pomidorków koktajlowych itd.

Warzywa z dipem czosnkowo-ziołowym

SKŁADNIKI:

• 2 łyżki serka Almette z ziołami

• 2 łyżki serka Almette z ogórkiem i ziołami

• 2 łyżki majonezu

• 4 łyżki jogurtu naturalnego gęstego lub kefiru

• koperek świeży, posiekany

• przyprawa Tzatziki

• czosnek granulowany lub świeży przeciśnięty

• wybrane warzywa: marchewka, papryka, ogórek, seler naciowy

PRZYGOTOWANIE:

Wszystkie składniki dipu dokładnie wymieszać w miseczce do otrzymania gęstej, jednolitej

konsystencji, doprawić do smaku przyprawą tzatziki oraz czosnkiem, szczyptą soli i pieprzu, na

koniec dodać posiekany koperek. Gotowy dip podawać z pokrojonymi w słupki warzywami.

Jeśli lubicie eksperymentować ze smakami polecamy dodać pasty tahini zamiast koperku, dzięki czemu uzyskamy ciekawy posmak rodem z kuchni Bliskiego Wschodu.

Smacznego!

Sylwia Konfederak

Grażyna Łada-Krasnowska

• Poznajemy miasta - memory z najciekawszymi budowlami

• 02.03.2020 17:28
        • Dzisiejsze zajęcia z cyklu „Kodowanie na dywanie” pozwoliły uczniom z klasy I B na wykazanie się nie tylko dobrą pamięcią, spostrzegawczością czy zgodną współpracą ale także szybkim przyswajaniem informacji. Poszerzyli dziś oni bowiem wiedzę o nazwy najciekawszych budowli z Warszawy, Lublina i Gdańska biorąc udział w grze memory.

Nauczycielka świetlicy

Karolina Fus

• Awokadowe masło

• 26.02.2020 14:12
        • ZIELONO MI !!!

Ciąg dalszy gry w kolory, tym razem w wersji śniadaniowej. Przygotowanie awokadowego masła do pieczywa sprawiło dzieciom wiele radości i frajdy. Natomiast wspólna degustacja śniadania była czystą przyjemnością dla podniebienia i witaminową eksplozją smaków.

AWOKADOWE MASŁO

SKŁADNIKI:

Awokado,

Sok z połowy cytryny,

Szczypta soli morskiej  i pieprzu,

Czosnek, zioła jakie lubimy (opcjonalnie)

Awokado przekroić w połowie,  usunąć pestkę, wydrążyć łyżką miąższ awokado ze skórki, dodać sok z połowy cytryny oraz sól i pieprz. Zmiksować wszystko na gładką masę.

SMACZNEGO

• Dodawanie, odejmowanie… zbieranie

• 04.02.2020 12:14
        • Podczas dzisiejszych zajęć z cyklu „Kodowanie na dywanie” uczniowie klasy IB brali udział w grze „Dodawanie, odejmowanie…zbieranie” wykorzystując tym razem nie kolorowe kubeczki a krążki z zapisanymi na nich cyframi i kostki. Podczas wykonywania zaproponowanej gry w której działali zespołowo doskonalili umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 10, a także tak cenną umiejętność cierpliwego czekania na swoją kolej. Uczniowie najpierw pozbierali szóstki, dziewiątki i piątki, a potem musieli się trochę nagimnastykować. Gra zdecydowanie spodobała się dzieciom.