• „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”

• CELE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Cel główny:

Rozwijanie samorządności szkolnej i kształtowanie postaw współodpowiedzialności i współdziałania opartych na demokratycznych zasadach współżycia między ludźmi.

Cele szczegółowe:

1. Aktywizowanie życia społecznego w szkole.

2. Kształtowanie zainteresowań życiem i działalnością społeczną.

3. Kształtowanie nawyków efektywnego współdziałania w zespole.

4. Kształtowanie umiejętności racjonalnego organizowania i kulturalnego spędzania wolnego czasu.

5. Kształtowanie gotowości podejmowania obowiązków i odpowiedzialności za ich realizację.

6. Rozwijanie poczucia przynależności do społeczności szkolnej.

ZADANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

1. Organizowanie i zachęcanie społeczności uczniowskiej do należytego wypełniania obowiązków szkolnych.

2. Przedstawianie Dyrekcji Szkoły, Radzie Pedagogicznej opinii i potrzeb społeczności uczniowskiej.

3. Współdziałanie z Dyrekcją Szkoły, Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców w zapewnieniu uczniom należytych warunków do nauki i udzielania pomocy uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji.

4. Organizowanie imprez kulturalnych:

- apele i akademie okolicznościowe,

- imprezy sportowe,

- dyskoteki.

5. Organizowanie pomocy koleżeńskiej uczniom napotykającym trudności w szkole i w środowisku uczniowskim.

6. Zapobieganie konfliktom i rozstrzyganie znaczących sporów między uczniami.

7. Organizowanie kontaktów ze Społecznościami Uczniowskimi innych szkół.