• AKTUALNOŚCI

• Jesteśmy pierwszą szkołą na warszawskim Bemowie, która dnia 23 listopada 2011 roku  uzyskała certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

To ogromny sukces, ale również ogromne zobowiązanie do utrzymania  wspólnym trudem zdobytego  certyfikatu  oraz  zachowania  wysokiego poziomu  działań i podjętych przedsięwzięć przez wszystkich uczestników - całej społeczności szkolnej.

Od września 2012 roku decyzją  Rady Pedagogicznej po rezygnacji dotychczasowego koordynatora, funkcję tą podjęła się pełnić  Małgorzata Jarzębska, która od początku była aktywnym członkiem zespołu koordynującego działania prozdrowotne w naszej szkole.

Szkolny Zespół DO SPRAW REALIZACJI PROJEKTU SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

kontynuuje założenia miejskiego programu „AKADEMIA ZDROWEGO UCZNIA”

Termin realizacji:  rok szkolny 2014/2015

Adresaci: uczniowie SP 82 klas  I – III , IV – VI

Cel główny:

-   kształtowanie świadomości żywieniowej uczniów poprzez  przybliżenie zasad

prawidłowego żywienia, zdrowego stylu życia oraz dbania o swoje zdrowie

Cele szczegółowe:

- zapoznanie uczniów z zasadami zdrowego żywienia zawartymi w piramidzie zdrowego odżywiania

- budzenie zainteresowania własnym zdrowiem i wdrażanie zasad zdrowego stylu życia

- propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport i ruch na świeżym powietrzu

- uświadamianie uczniom znaczenia witamin dla zdrowia człowieka

- wzbogacanie wiedzy i umiejętności uczniów poprzez działania na rzecz własnego zdrowia

Członkowie Zespołu ds. Promocji Zdrowia w roku szkolnym 2014/215:

Małgorzata Jarzębska            koordynator projektu

Urszula Gałan                         pielęgniarka szkolna

Monika Regulska                    reprezentant Rady Rodziców SP 82

Hanna Lankiewicz                  aktualizacja informacji na stronie internetowej szkoły

Marzenna Przechowska–Raczmańska

Krystyna Chmielecka- Szaro

Urszula  Szczyplińska

Agata Gidzińska

Tomasz Kapla

Monika Parda

Lilianna  Hałka

Ewelina Baran

Małgorzata Gołoś

W bieżącym roku szkolnym podejmiemy wiele przedsięwzięć, aby działania prozdrowotne w  naszej  szkole  jeszcze  lepiej  służyły naszym  uczniom  i całej  społeczności szkolnej.

Będziemy kontynuować współpracę z wieloma instytucjami wspierającymi nas w działaniach na rzecz ochrony zdrowia naszych wychowanków.

Planujemy również kontynuację współpracy ze  Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 275  przy ul. Hieronima na warszawskim Bródnie, która w roku szkolnym 2013/2014  uzyskała  Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Nawiążemy  współpracę  z  nową  szkołą  na Bemowie - Szkołą Podstawową nr 357 przy  ul. Zachodzącego  Słońca  -  mając nadzieję  na  owocną i obopólną współpracę.

W czasie Zebrań z Rodzicami i Dni Otwartych - zapraszamy do oglądania prezentacji umieszczanej na parawanach (klatka schodowa II piętra) na której wspólnie z  uczniami  umieszczamy zdjęcia, gazetki oraz informacje dotyczące promocji zdrowia w naszej szkole.

Jak co roku, liczymy również na nieocenioną  pomoc  rodziców, którzy ofiarnie wspierają swoje dzieci podczas organizowanych w naszej szkole imprezach, konkursach, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Zespół koordynujący szkolone działania SZPZ