•

Już od 2002 roku w naszej szkole rozwija się akcja, „Każda klasa ratuje jedną sosnę”.

Propagujemy zdrowy tryb życia, dbamy o środowisko naturalne, nie jest nam obojętny świat, w którym żyjemy. Aby ratować piękne drzewa i zmniejszyć ich wycinkę, uczniowie razem z rodzicami, pracownicy szkoły zbierają makulaturę. W dwóch turach – jesiennej i wiosennej, przynoszą ją do szkoły.

W wyznaczonych dniach zgromadzony surowiec zawożony jest do punktu skupu.

Część zainteresowanych akcją zawozi  makulaturę bezpośrednio do punktu skupu.

Za otrzymane pieniądze kupujemy:

• sprzęt sportowy,
          • pomoce dydaktyczne dla uatrakcyjnienia
          • zajęć dodatkowych,
          • pomagamy uczniom naszej szkoły, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej,
          • włączamy się do ogólnopolskich akcji charytatywnych.

Pamiętamy o ochronie środowiska. Chcemy, aby nasza szkoła wyglądała czysto i pięknie.

Rywalizacja wśród uczniów jest bardzo zacięta. Klasy, które w zbiórce makulatury osiągają najlepsze wyniki również otrzymują nagrody pieniężne, które mogą przeznaczyć na dofinansowanie swoich wycieczek.

Zbiórki makulatury odbywają się jesienią i wiosną.

Renata Zygadło

pedagog specjalny

WIELKA ZBIÓRKA MAKULATURY W SP 82 !!!

W czwartek 7 października 2021 r. odbyła się osiemnasta jesienna zbiórka makulatury pod dobrze znanym hasłem „Każda klasa ratuje jedną sosnę”. Mimo zeszłorocznej przerwy z powodu pandemii popularność akcji i zaangażowanie uczniów, rodziców i wszystkich pracowników, którzy wspierali swoje wybrane klasy ma się dobrze. Jak co roku makulatura zbierana była przy budynku szkoły lub bezpośrednio zawożona do dowolnego skupu makulatury.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, że zamiast wyrzucać na śmietnik niepotrzebne gazety i stare zeszyty składali je tygodniami i przeznaczyli na naszą zbiórkę makulatury!!!

Zebraliśmy ponad 3,5 tony makulatury i 822,10 zł.

Wszystkie zdobyte pieniądze będą przeznaczone dla naszej szkoły.

W dalszym ciągu zachęcamy do segregacji odpadów. Już teraz możecie przygotowywać się do kolejnej, wiosennej tury. Jeśli nie macie gdzie trzymać zgromadzonego surowca, warto od razu zawieźć go do skupu, a pokwitowanie i pieniądze przekazać wychowawcy. Wszystkie „paragony” będą doliczone podczas wiosennej zbiórki makulatury.

Życzymy powodzenia w ratowaniu każdej sosny i dbaniu o naszą planetę Ziemię !!!

Wyniki_zbiorki__2021-22.xlsx

Koordynator akcji: