• POMOC SOCJALNA

POMOC MATERIALNA DLA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Jeśli jesteś uczniem i potrzebujesz

pomocy materialnej, złóż wniosek o:

stypendium szkolne

zasiłek szkolny

Stypendium szkolne

Dla kogo? Dla ucznia z rodziny, w której dochód jest do 600 zł (nie wlicza się m.in. 500+)

W jaki sposób się ubiegać? Złóż wniosek w ośrodku pomocy społecznej w dzielnicy, w której mieszkasz (nie w szkole, jak w poprzednich latach). Wniosek do pobrania  w szkole, ośrodku pomocy społecznej.

Czym jest stypendium szkolne?

To wsparcie finansowe wynoszące miesięcznie od 99,20 zł do 248 zł, będące pokryciem wydatków na:

1. zakup komputera stacjonarnego, laptopa lub tabletu
        2. zakup podręczników, które nie są udostępniane nieodpłatnie przez szkołę,lektur, encyklopedii, innych książek pomocnych w nauce
        3. zakup biletów miesięcznych lub kwartalnych uprawniających do korzystania z komunikacji miejskiej
        4. pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych i edukacyjnych poza szkołą.

Pamiętaj! Wnioski o stypendium szkolne należy składać do 15 września 2023 r. w ośrodku pomocy społecznej (Uwaga: od tego roku szkolnego szkoły nie przyjmują wniosków o stypendium szkolne)

Złóż wniosek do 15 września 2023 r. w ośrodku pomocy społecznej.

Zasiłek szkolny

Dla kogo? Dla ucznia, który jest przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Wysokość zasiłku szkolnego jest do 620 zł.

W jaki sposób się ubiegać?

Złóż wniosek w ośrodku pomocy społecznej w dzielnicy, w której mieszkasz. (Uwaga: od tego roku szkolnego szkoły nie przyjmują wniosków o stypendium szkolne). Wniosek do pobrania  w szkole, ośrodku pomocy społecznej.

Więcej informacji: w twojej szkole i w ośrodku pomocy społecznej

Pomoc materialna dla ucznia - Wsparcie (um.warszawa.pl)

Uwaga!!!

Wszystkie wnioski wraz z instrukcjami ich wypełnienia dostępne na stronie internetowej:

Stypendium „Posiłek dla ucznia” - bezpłatne posiłki w szkole w roku szkolnym 2023/2024

Rodzice znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej w pierwszej kolejności zgłaszają się do Ośrodka Pomocy Społecznej właściwego ze względu na miejsce zamieszkania (Bemowo - ul. Rozłogi 10), składając wniosek wraz ze stosownymi dokumentami.

W przypadku niemożności uzyskania dofinansowania do posiłków ze środków pomocy społecznej (nieznaczne przekroczenie kryterium dochodowego, nieuregulowanej sytuacji prawnej rodziny, braku meldunku czy wymaganych dokumentów) można ubiegać się o dofinansowanie posiłków w szkole.

Warunkiem ubiegania się o zwolnienie z opłaty za posiłki w szkole jest wypełnienie wniosku kierowanego do dyrektora szkoły i złożenie go do pedagoga szkolnego w terminie do 18 września 2023 r.

Posilek-dla-ucznia-wniosek.pdf

Informacja o przyznawaniu stypendiów i zasiłków szkolnych

Szanowni Państwo!

Uchwałą  Nr  XXXIV/1027/2020 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 30.07.2020r. zostały przekazane do realizacji Ośrodkom Pomocy Społecznej zadania  dotyczące przyznawania stypendiów i zasiłków szkolnych, dotychczas realizowane przez Wydziały Oświaty i Wychowania w Dzielnicach.

Jednocześnie Uchwałą Nr XXXIV/1033/2020 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 30.07. 2020 r. został zmieniony Regulamin udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkujących na terenie m. st. Warszawy.

W związku z powyższym informujemy, że:

• Stypendia szkolne i zasiłki szkolne uczniom zamieszkałym na terenie Dzielnicy Bemowo przyznawać będzie Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00
        • Wnioski należy składać/ przesyłać na adres:

Ośrodek Pomocy Społecznej

Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy,

ul. Rozłogi 10, 01-310 Warszawa

sekretariat@opsbemowo.waw.pl

• Termin składania wniosków o stypendium szkolne upływa z dniem 15.09.2023 r.
        • Wnioski mogą składać: uczniowie pełnoletni, rodzice lub opiekunowie prawni
          (w przypadku małoletnich), dyrektor szkoły lub placówki rewalidacyjno – wychowawczej.
        • Wnioski należy składać na formularzach, których wzory zamieszono w linkach poniżej.
        • Wniosek wymaga podpisu osoby uprawnionej, w związku z tym należy go złożyć osobiście lub za pośrednictwem poczty.

W razie korzystania z poczty internetowej wniosek musi być podpisany elektronicznie w innym przypadku będzie nieważny.

• Przed złożeniem wniosku prosimy zapoznać się z regulaminem i instrukcją wypełniania wniosku (zamieszczonych w linkach poniżej).
        • W razie potrzeby  informacji udzielamy pod tel. (22) 487 13 00.

Linki:

Magdalena Stanisz