• Nagłówek

• „Mistrzowie Kodowania" to ogólnopolski program edukacyjny mający na celu popularyzację nauki programowania w polskich szkołach.

Program objęty jest patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki. Mistrzowie Kodowania są wspierani również przez Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych.

Organizatorem programu "Mistrzowie Kodowania" jest firma Samsung Electronics Polska we współpracy z partnerami: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo Polska, Stowarzyszeniem "Rodzice w Edukacji", Stowarzyszeniem „Dobra Edukacja”, grupą Superbelfrzy RP i Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Nasza szkoła zakwalifikowała się do IV edycji programu „Mistrzowie Kodowania”.

W r. szk. 2016/2017 w ramach całorocznego programu nasi uczniowie będą nabywać umiejętności programistyczne, wykorzystując do tego celu darmowy program  – Scratch.

Scratch to  intuicyjny język programowania, pozwalający uczniom tworzyć gry, pokazy multimedialne, historyjki i inne projekty. Jego niewątpliwą zaletą jest błyskawiczny efekt, jaki widzi uczeń po uruchomieniu stworzonego przez siebie programu. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż uczniowie oczekują szybkich rezultatów swojej pracy. Ten sposób nauki pozwala też utrzymać ich uwagę i motywację do dalszego zgłębiania tajników programowania.

Programowanie uczy kluczowych umiejętności, niezbędnych we współczesnym świecie: logicznego myślenia, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań, wyciągania logicznych wniosków, współpracy w grupie, cierpliwości, jak również świadomego korzystania z komputera i Internetu.

Więcej informacji na stronie http://mistrzowiekodowania.pl

Zajęcia programowania w Scratchu odbywać się będą w ramach zajęć koła informatycznego.

Zachęcamy wszystkich młodych miłośników programowania do udziału w zajęciach!