• Konkurs fotograficzny "Ptaki zimujące w kraju. Zdjęcia, zwyczaje, wiedza."

• 15.11.2015 19:21
      • Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. "Ptaki zimujące w kraju. Zdjęcia, zwyczaje, wiedza."

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 5-6 szkoły podstawowej oraz wszystkich uczniów gimnazjum z terenu województwa mazowieckiego.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Lokalna Akcja Specjalna (www.akcjalokalna.org), a projekt dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Warszawie oraz sponsor - Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". Partnerami są: Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie, Ptasi Azyl, Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.
      • W konkursie przewidziano łączną pulę nagród wynoszącą aż 12.000 zł, w podziale na trzy kategorie:
        1.    Kategoria: Najciekawsze zdjęcia w konkursie
        Nagrody za I, II i III miejsce - dla ucznia szkoły podstawowej
        Nagrody za I, II i III miejsce - dla ucznia gimnazjum
        2.    Kategoria: Najciekawszy opis zgłoszonego zdjęcia
        Nagrody za najciekawsze opisy zdjęć - dla ucznia szkoły podstawowej i gimnazjum
        3.    Kategoria: Szkoła, z której uczniowie uzyskali w konkursie największą sumę punktów.
        Nagroda dla szkoły podstawowej oraz dla gimnazjum, których uczniowie uzyskali w konkursie największą sumę punktów.

Jakie jest zadanie uczniów?

1. zrobić maksymalnie 3 zdjęcia ptaków zimujących w Polsce, mieszkających w miastach lub blisko siedzib ludzkich;
        2. wypełnić kwestionariusz opisu do każdego zdjęcia wg wzoru załączonego do Regulaminu konkursu (Załącznik 2 - Opis zdjęcia);
        3. wysłać zdjęcia wraz z załączonymi kwestionariuszami opisu na adres kontakt@akcjalokalna.org do 06.12.2015;

Dodatkowo należy wysłać podpisany przez opiekuna prawnego Załącznik nr 1 ze zgodą na udział w konkursie osoby małoletniej oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych, na adres: Fundacja LAS, ul. Leśna 1, 05-822 Milanówek, w terminie do 06.12.2015 - decyduje data wpłynięcia.

Szanse ma każdy uczestnik!

Jury złożone z ornitologów i fotografów oceniając zdjęcia, będzie brało pod uwagę:

• wartość artystyczną prac,
        • kompozycję,
        • ciekawe ujęcia ptaków tak, aby zdjęcie prezentowało ich sylwetki, zwyczaje, bytowanie w środowisku naturalnym.

Z tego względu, iż nie każdy uczestnik ma dobry aparat fotograficzny - nie będą brane pod uwagę aspekty techniczne związane z profesjonalną oceną zdjęć. Uczestnicy mogą przesyłać również zdjęcia wykonane smartfonami. Oceniany będzie przede wszystkim pomysł na zdjęcie i opis ptaków.

Strona internetowa konkursu

Specjalnie na potrzeby konkursu została utworzona strona internetowa - www.ptaki.akcjalokalna.org - na której można znaleźć wszystkie informacje o konkursie, regulamin, bieżące informacje, a przede wszystkim będą tam prezentowane zdjęcia nadesłane na konkurs z podaniem imienia i nazwiska autora oraz nazwą szkoły, do której uczęszcza.

Zalacznik_nr_1_ZGLOSZENIE_UCZESTNICTWA_W_KONKURSIE_FOTOGRAFICZNYM.doc

Zalacznik_nr_2_OPIS_ZDJECIA.doc